Суспільство

Цінності та орієнтири “покоління Z”: результати опитування (ІНФОГРАФІКА)

Кожна людина унікальна, а отже, і зацікавлення можуть бути різними. Проте якщо поглянути на загальну картину вподобань, то простежуватиметься певна загальна тенденція.

Всеукраїнське опитування “Молодь України 2017” здійсненювалося Центром “Нова Європа” та Фондом ім. Фрідріха Еберта спільно з соціологічною компанією GfK Ukraine.

Зосереджуючись на молоді віком 14-29 років, опитування є зрізом одночасно кількох поколінь — покоління Y, яке охоплює народжених з початку 80-х до початку 90-х (найстарші опитані в цьому дослідженні народилися у 1987-1988 роках) і покоління Z, тобто тих, хто народився між ранніми дев’яностими та серединою двотисячних. В цьому віковому діапазоні станом на 1 січня 2017 року опинилося майже 8 млн. осіб, а це фактично п’ята частина населення країни.

За результатами опитування можна сказати, що 61% молоді пишається тим, що він/вона є українцями, і стільки ж вважає, що саме Росія несе відповідальність за події на Сході. 91% молоді користується соцмережами, а 18% ніколи не читають книжки. 60% підтримують вступ до ЄС, 58% виступають за демократію як форму правління. Половина молодих громадян молиться, і лише 10% цікавляться політикою.

Опитування проходило у липні-серпні 2017 року і охоплювало 2000 респондентів у віці від 14 до 29 років.

З повною версією звіту можна ознайомитися за цим посиланням.

Залишити коментар