Суспільство

Цікаві події на Закарпатті, які варто відвідати у липні (ОГЛЯД)

Промайнуло більше половини літа. Окрім пасивного відпочинку біля водойм, Закарпаття пропонує для містян і гостей краю цікаві фестивалі та оригінальне змагання. Карпатський оглядач зробив коротенький огляд подій, що відбудуться наприкінці липня.

Фестиваль «Де бере початок Тиса»

Проходитиме захід 22 липня в с. Ясіня, Рахівського району. Свято відбуватиметься вперше. Організатори запевняють – здивує географія учасників та яскрава програма.

О 15.00 розпочнеться концертна програма за участі соліста Закарпатської обласної філармонії, народного артиста України Петра Матія, народного аматорського ансамблю пісні і танцю «Лісоруб» Будинку культури смт.Великий Бичків та ще низки колективів художньої самодіяльності Рахівщини й Тячівщини. Надвечір планують масові гуляння в супроводі спеціального гостя – популярного співака та шоумена з Івано-Франківщини Василя Мельниковича, відомого також як Гуцул-Хуліган.

Традиційно, не обійдеться свято без частувань гуцульськими стравами та представлення художніх витворів місцевих народних умільців.

Фестиваль мінеральної води «Сила життя – у джерелах Карпат»

Ще одне свято проходитиме у с. Поляна, що на Свалявщині. Тут 22 липня на вас чекають різноманітні забави, виставки-продажі, спортивні змагання, вело-шоу, рицарський турнір, дегустація мінеральної води, фірмових напоїв. Не обійдеться свято й без музики і танців.  Ексклюзив програми – розіграш лотереї, призовим фондом якої буде квадроцикл.

ІІІ Парад сажотрусів в Мукачеві

27 липня в Мукачеві парад сажотрусів відбудеться за участі іноземних колег Берталона!

З Угорщини до параду долучаться представники профспілки угорських сажотрусів: Peter King, Kin Róbert, Nagy Zsolt, Gabor Bohn, Balázs Kovács. Естонія відрядила делегатів: Hillimar Heinroos, Teet Võhandu, Raul Ront. Львівська гільдія сажотрусів також не залишиться осторонь і відрядить своїх представників!

Головною подією свята стане парад сажотрусів з урочистою костюмованою ходою містом та розвагами для дітей в парку.

Обласний фестиваль коломийки «Дзвінкі перлини Верховини»

Уже через тиждень, 29 липня, у Воловці відкриватимуть фестиваль «Дзвінкі перлини Верховини».

Під час свята гості матимуть можливість оглянути  експозиції  населених  пунктів району, побачити виступи троїстих музик, сопілкарів, коломийкарів, фольклорних колективів та самим взяти участь у конкурсі на краще виконання коломийки, а також скуштувати Верховинські страви. У програмі також виступ народного артиста України Павла Зіброва та святковий феєрверк. Під час фестивалю буде діяти виставка – продаж робіт декоративно – прикладного мистецтва та ярмарка  сільськогосподарського виробництва району та області.

Ужгородська регата – 2018

Цього року цей веселий захід проводитиметься 29 липня. До участі, організатори, жартуючи, запрошують надувні човни, байдарки, плоти, саморобні конструкції, тощо і наголошують, що без пам’ятних сувенірів на згадку не залишиться ніхто, а переможці отримають гарні призи.

За результатами Регати будуть нагороджені переможці в таких номінаціях:

  • “Летючий Голандець” (найшвидше судно)
  • “Веселий Роджер” (найоригінальніше судно)
  • “Чорна каракатиця” (найшвидше судно серед саморобних)
  • “Ноів ковчег” (найчисленіший екіпаж)

Для участі у Регаті потрібно зареєструватися.