Культура Суспільство

Хустські школярі «відкривали для себе місто» (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Сьогодні, 27 жовтня, у Хусті відбувся квест «Відкривай місто Хуст». Учасниками такої гри стали учні Хустської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №6. Дітям було представлено 7 загадок для визначення потрібних локацій, а також до кожної з них по додатковому завданню.

Ще з осені, минулого року, команда учнів «Хустські оленята» стала учасником всеукраїнського проекту «Відкривай Україну» і напочатку літа у Львові виборола для себе місце в фіналі. Зараз учнів вчитель-куратор Іванна Розман готує до поїздки в Київ, адже саме там протягом п’яти плідних на завдання днів і визначатимуть найкраших.

“У рамках підготовки до фіналу ми вирішили таким чином готуватися до завершення проекту, тому й органузували квест, який би допоміг згрупувати нашу команду у, так би мовити, велику учнівську сім’ю. Ця гра вчить школярів швидко вирішувати нестандартні завдання і знаходити вихід з різних ситуацій, — пояснює куратор, вчитель історії та правознавства в Хустській спеціалізованій школі І-ІІІ ст. №6 Іванна Розман. — Ми вже встигли організувати ряд заходів для покращення учнівської підготовки до участі у фіналі: писали есе на тему «Як можна покращити благоустрій нашого міста», проводили для школярів майстер-клас з акторської майстерності, організували зустріч з адвокатами та громадськими активістами, які розповідали учням про ази ораторського мистецтва. Зараз зробили цей квест. У цю неділю плануємо провсети для дітей майстер-клас стосовно волонтерської діяльності. Готуватися важко, бо не знаємо, що буде у фіналі”.

У Київ їде 10 учасників. Усе, що запланували, реалізувати вдалося. Діти задоволені і стомлені. Погода трішки підвела.

“Все дуже сподобалося. Ми потратили багато енергії. Хочеться більше таких квестів. Найбільше мені сподобалося завдання, де потрібно було взяти інтерв’ю. Квест допоміг покращити вміння комунікувати. Труднощі виникли із пошуком найстарішого місця в Хусті”, — ділиться десятикласниця Валерія Семенків.
Під час квесту учні повинні були віднайти вказані локації, а також виконати дотаткові завдання: провести соцопитування серед хустян стосовно необзідності велодоріжки, взяти інтерв’ю у працівників Учнівського центру зайнятості стосовно покращення умов розвитку молоді, зняти відео-рекламу про центральний парк. Фінальним завданням стало колективне виконання популярної патріотичної пісні.

Карпатський оглядач