Культура

Хустський арт-фестиваль «Мідний чайник» вразив своєю програмою та атмосферою (ФОТО)

11 серпня, в Хусті відбувся арт-фестиваль «Мідний чайник». Захід проводиться третій рік поспіль. Організовує арт-фестиваль творча платформа «ОМУТ».

Фестиваль проводився в двох локаціях. Відкриття фотовиставки Яни Павлишинець та лекція з літератури та архітектури постмодернізму проводилися в приміщенні Хустської міської бібліотеки. Сама поетична частина та музика на вінілах – у Хустському центральному парку.

Фотографією Яна Павлишинець займається не більше року, це для дівчини є хобі. Саме її світлини доповнювали цьогорічний арт-фестиваль «Мідний чайник».

«Я не є професійним фотографом. Роблю портретні зйомки. Це, вважаю, цікавіше. Особливо тематичні зйомки, – розповідає Яна Павлишинець. – У чорно-білих тонах я готувала спеціально для «Мідного чайника». Моделями для фото виступають як дорослі, так і діти. Це можуть бути друзі, або звичайні перехожі».

В організації «Мідного чайника» взяли участь Володимир Гримут, Олександр Липчей, Олександр Ожват, Яна Павлишинець, Валерія Вайнраух.

«В організації також допомагали наші друзі, які не байдужі до мистецтва, намагаються окультурити Хуст, – коментує один з організаторів Валерія Вайнраух. – У нас нема такого центру, де би могла молодь отримати підтримку в реалізації її творчості. Організація фестивалю займає багато сил та фінансів. Нам допомагає Хустська міська рада, але цих коштів недостатньо. На жаль, спонсорів на реалізацію таких проектів важко знайти. Ми самостійно докладаємо кошти для покупки деяких дрібниць. Добре, що в нас є своє приміщення».

Підготовка до фестивалю тривала місяць. Протягом року організатори обдумували саму ідею, готували сценарій та планували все до дрібниць.

Нагадуємо, творча платформа «ОМУТ» охоплює різні види мистецтва. Вона всіляко допомагає початківцям відкрити себе, проводить акустичні вечори, фотовиставки, багато літературників. Існує «ОМУТ» уже другий рік і її засновниками та організаторами є молодь Хуста.

Карпатський оглядач

Автор Юрій Толвай

Автор Юрій Толвай