Культура

Хто стане лауреатом цьогорічної премії імені Івана Франка?

Література відіграє важливу роль в житті людини. В різні часи письменники та поети описували різні сфери нашого життя. На сучасному етапі найкращі вітчизняні письменники отримують премії імені видатних класиків української літератури.

На здобуття Премії цього року надійшло 17 друкованих та аудіовізуальних робіт. Члени Комітету більшістю голосів ухвалили рішення присудити Премію у номінації «За кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації»  Віктору Шпаку запублікацію «Від стародубської різні до путінських «народних республік» (газета «Урядовий кур’єр», 26 липня 2014 року). Автор досліджує історичне минуле України, коли на відторгнутих українських землях більшовики влаштували справжній терор, намагаючись знищити все українське – мову, звичаї, культуру. Велику увагу приділено практиці псевдореферендумів, знову взятих на озброєння путіністами задля надання видимості законності актам відвертої анексії чужих земель.

У номінації «За кращий твір у телевізійній сфері» переможцем визнано фільм Тараса Каляндрука «Віденські стежки Івана Франка. Подорож на захист честі» (2016). Фільм, що вийшов в ефірі Львівської регіональної дирекції ПАТ «НСТУ», розповідає про навчання і наукову роботу Івана Франка у знаменитому Віденському університеті, захист ним докторської дисертації. Фільм розкриває взаємини Івана Франка з видатними вченими-славістами та лідерами тогочасної австрійської соціал-демократії, а також єврейським мислителем Теодором Герцлем.

Лауреатом Премії 2017 року  у номінації «За кращий твір у радіомовній сфері»  стала Тетяна Сергійчук за заключний випуск культурологічно-публіцистичної програми «Світоч»(2016) Першого каналу Українського радіо.  У програмі її автор і ведуча презентувала власну інтерпретацію постаті Великого Каменяра, передусім як поета, який своєю творчістю суттєво вплинув на формування модернізму в українській поетичній літературі.

У номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері» одноголосно переміг науково-просвітницький інтернет-проект Наталії і Тихолоз та Богдана Тихолоза «Франко: Наживо», який стартував 1 травня 2016 року та активно наповнюється й сьогодні (https://frankolive.wordpress.com/). Ця культурологічна ініціатива стала однією з найпомітніших інтелектуальних подій ювілейного франківського року, оскільки вдало поєднала солідну  академічну наукову базу, популярний стиль викладу, адаптований до запитів масової аудиторії, та широкі можливості сучасних інформаційних і комунікаційних технологій. Сьогодні аудиторія його постійних читачів охоплює близько 24 тисяч користувачів з 68 країн світу.

Буквоїд

Залишити коментар