Суспільство

Хто прославив математичний факультет УжНУ?

Ужгородський національний університет – найбільший та найстаріший ВНЗ області. Тут віткрито понад два десятки факультетів, більше сотні кафедр, а також науково-дослідні центри. Щороку отримують путівки в життя сотні студентів, а на заміну їм приходять нові.

Готують в Ужгородському університеті лікарів, інженерів, екологів, вчителів тощо. Кожен факультет має свою історію, як наприклад, математичний. Про нього готується вже третя книга, де буде висвітлено не лише історію факультету – йтиметься і про всіх викладачів із максимально повною інформацією про них, а також випускників підрозділу.

“Я є одним із перших випускників математичного факультету. Прикипів душею до нього, присвятив йому значну частину свого життя. Багато чого знаю, бачив на власні очі –  і все собі фіксував. У 1999 та 2006 роках вийшли дві попередні книги про математичний, але ця робота глибша, більш фундаментальна, можна сказати”, – зазначає Степан Поляк.

Над створенням книги працювало десятеро чоловік, а на додачу до неї розробили сайт. Степан Поляк навіть спеціально розшукував усю можливу інформацію про викладачів підрозділу та їхні наукові здобутки.

“Ми знайшли фото майже всіх викладачів, а їх було 179 чоловік, з яких не маємо світлини лише чотирьох. Крім того, за допомогою їхніх особових справ ми підготували біографії й опис наукової діяльності, публікацій. Також тут буде вміщено фото випускників факультету. Уся інформація до 2016 року включно”, – ділиться Степан Степанович.

Поки що триває пошук коштів, т.я. автори хочуть, щоб дане видання було гарно оформлене та привертало увагу читачів.

МедіаЦентр УжНУ