Eros Pista

Хроніка децентралізації. Село Шенборн

Закарпаття на порозі створення нової об’єднаної територіальної громади. Щоправда, поки що дата проведення виборів невідома. За перебігом процесу об’єднання уважно слідкує радник з питань децентралізації Володимир Феськов.

Разом з міським головою та заступниками керівники структурних підрозділів виконавчих органів Мукачівської міської ради приїхали ознайомитися з тим, в якому стані село Шенборн, що розпочало процес приєднання. Аналізують все: від програм до інфраструктури. Сільський голова проводить екскурсію, відповідає на численні питання службовців на спільній нараді: освіта, культура, медицина (окремо, мешканці, які потребують лікування важких хвороб), водопостачання і відведення, вивезення сміття, транспорт, цвинтар, інфраструктура, комунальне господарство, спорт, тощо.

Процес створення Мукачівської ОТГ ще не завершився, однак до 2019 року мало часу, а тому, міська влада вивчає стан села вже сьогодні. Як було зазначено на зустрічі, спочатку робимо в селі те, що вимагає негайного втручання, далі те, що потрібно покращити/створити, а опісля – беремось за розвиткові проекти.

Це приклад чесного і конструктивного діалогу села і міста, що мають серйозні наміри з наступного року спільно вирішувати питання місцевого значення.