Суспільство

Харківський “Турбоатом” складає конкуренцію відомим світовим виробникам

Наша країна славиться не лише зерновими культурами, чудовою природою та красивими піснями, а ще й виробництвом надпотужних турбін, що використовуються в багатьох країнах світу.

На площі у 50 гектарів робота буквально кипить: розплавлена сталь сягає температури 1600 градусів, чавуну – 1400, крани з легкістю підіймають у повітря 200 тонн.

Масштабне будівництво розпочали у 1929 році і, за радянською традицією, завершили за 5 років, витративши на це 30 мільйонів карбованців. Лише за перший рік випустив продукції на 40 мільйонів.

Надалі темпи тільки зростали. У 1965 році харків’яни першими у світі представили парову турбіну потужністю 500 мегават, а 1982 – подвоїли показник.

За ці роки продукція “Турбоатому” роз’їхалася у 45 країн світу. Це не лише Європа, але й Азія та Африка. Турбіни розкладають на частини і перевозять автопотягами, адже лише колесо турбіни може важити близько 60 тонн, а кришка до неї – ще понад 30.

На сьогоднішній день українські двигуни працюють у Німеччині, Фінляндії, Угорщині, Болгарії та Індії, а якщо взяти усі атомні електростанції планети, то кожна 8 укомплектована саме українськими турбінами, що виводить “Турбоатом” на четверте місце у світі.

24tv.ua