Важливе Суспільство

Фінасова грамотність – крок до успішного майбутнього

Чи вважаєте ви себе фінансово грамотними? Складне питання чи не так? Дивлячись на ситуацію, яка відбувається в країні люди на межі… З однієї сторони за звичайну зарплату – не вижити,  з іншої комусь і добре живеться за мінімалку.  Сучасне суспільство намагається абстрагуватися під новинки та реформи, які підносить нам держава, тому фінансова грамотність є однією з ключових понять, як  вийти з межі бідності на п’єдестал заможності. 

На даний час фінансової грамотності  в Україні ніде не навчають. Хоча це перший крок до успішного майбутнього.

В Ужгороді діє “Клуб Фінансової грамотності”, керівником якого є Василь Дідичини. Сьогодні він на власному життєвому прикладі навчає та показує  молодому поколінню, як за допомогою простої гри “Кеш Флоу” Роберта Кіосакі навчитися примножувати та мудро використовувати  кошти. 

 “Такий предмет, як фінансова грамотність повинні у школі навчати дітей ще змалечку. Чим менше грошей тим більше людина задає собі питання, чому мало грошей, якщо я працюю, а грошей мало? Бідність не тоді, коли ми працюємо і коли не можемо себе забезпечити, бідність – це тоді,  коли ми працюємо і не вистачає коштів. Сьогодні будь яка цивілізована країна не дасть кредиту доти,  доки ви не пройдете відповідні курси по керуванню фінансами. Тому що несподіване багатство гірше злиднів.” – розповідає п. Василь”

Сьогодні люди не можуть вийти з зони комфорту та почати діяти (заробляти хороші гроші на теренах нашої країни), тому багато наших земляків виїжджає закордон у пошуках “щастя” працюючи на такій собі “чорній” роботі, не використовуючи такий ресурс, як – інтелект!

     “Нажаль наша нація на сьогоднішній час – це нація закомплексованих людей,- каже Василь: “Ми маємо синдром заниженої самооцінки від того, що більша частина важко зароблених грошей іде на підтримання іміджу. Звідси ми маємо високі рейтинги придбання дорогих автівок, телефонів, квартир… Такі витрати для серйозних, цивілізованиї країн  не є пріоритетними. Тому фінансова грамотність передбачає мудре використання грошей.”

Сьогодні ми маємо багату країну з ресурсами, працьовитими людьми і ми нажаль одні з найбідніших в світі націй. Можливо багато хто з вас з цими словами не погодяться.  Та варто задуматися над тим, щоб ми не жили від зарплати до зарплати, а думали над тими речами, які нам справді потрібні. А потрібні нам приклади, куди ми з вами можемо рухатися,  обдумані рішення та дії від яких залежить наше майбутнє!

 

Карпатський Оглядач

Сентимрей Наталія