Суспільство

Фестивалі Закарпаття, які варто відвідати у серпні (ОГЛЯД)

Промайнув перший тиждень останнього місяця літа. Чим серпень може зацікавити любителів фестивалів – Карпатський оглядач підготував короткий огляд святкувань, що відбуватимуться в області. Звичайно, це не весь список дійств, вартих уваги, адже закарпатців очікує багато цікавих концертів, змагань та  конкурсів. Поки що – коротенький огляд фестивалів.

І міжнародний фестиваль-ярмарок «Барви Карпатського ліжника»

 

12 серпня в селі Кваси Рахівського району відбудеться І міжнародний фестиваль-ярмарок «Барви Карпатського ліжника». На гостей очікує формування виставки-ярмарки виробів народних ремесел,  святкова хода, цікаві майстер-класи та інші активності.

Благодійний ярмарок хендмейду

Для рукодільниць та самих поціновувачів ручної роботи цікаво буде відвідати Благодійний ярмарок хендмейду, який проводитиметься 18 серпня в Мукачеві. Фотовиставка, експозиція картин, майстер-класи з йоги та рукоділля, лекції про подорожі – організатори обіцяють багато цікавинок.

Другий Мукачівський Art Weekend

У програмі: майстер-класи, фотовиставки та виставки картин, благодійна ярмарка хендмейду, поетичні читання, кінопоказ, цікаві лекції та музична програма. Перший Мукачівський Art Weekend відбувся 25 травня, вдруге він порадує своїх гостей уже майже через тиждень, а саме – 18 серпня.

Відкриття фестивалю-ярмарки «Медовий спас»

18 серпня в ахрітектурно-історичному комплекі  «Совине гніздо» в Ужгороді будуть представлені різноманітні види закарпатського меду – весняний, липовий, акацієвий, мед із літнього різнотрав’я, лісовий, гірський та продукти бджільництва (прополіс, віск, перга, маточне молоко, пилок тощо). Відвідувачі зможуть скуштувати медові напої, зокрема, квас, вино, бальзам, медові пряники, карамель, сири та вина.

ХХ Міжнародний фестиваль сучасної пісні та танцю «Кришталеві Грона – 2018»

На Виноградівщині в серпні, а саме в День незалежності України, не сумуватимуть – в районному центрі відбудеться ХХ Міжнародний фестиваль сучасної пісні та танцю «Кришталеві Грона – 2018» пам’яті Андрія Гріги. Проводитиметься захід з 24 по 28 серпня. Традиційно, оргкомітет та дирекція прагнуть зробити фестиваль ще кращим і незабутнім. Програма планується насичена і динамічна.

Гірський триденний веломарафон «Стежками Опришків»

24 серпня в Рахові відбудеться веломарафон «Стежками Опришків»
1 день. Дитяча гонка. Для всіх дорослих категорій – пролог, гонка з роздільним стартом по трасі ХСО.
2 та 3 дні – старти по трасах, залежно від категорій.

Категорії, що плануються
– Чоловіки Hardcore Open*, Hardcore 35+**, Жінки Hardcore, Hardcore 35+
– Чоловіки Medium Open*, Medium 35+, Жінки Medium , Medium 35
– Чоловіки Light Open*, Light 35+, Жінки Light, Light 35+

Траси орієнтовною протяжністю 12, 45, 65 та 82 км.

Святкування 27-ї річниці Дня незалежності України

Свою програму святкувань вже оприлюднило Мукачево. Жителів та гостей міста чекає вишиванкова хода, спільний молебень представників релігійних конфесій міста за мир, Україну та її народ, а також вечірня святкова концертна програма, присвячена Дню Незалежності України, за участі творчих колективів міського Будинку культури /двір Мукачівської дитячої художньої школи ім. М. Мункачі.

9-ий Фестиваль сливового леквару

Захід відбудеться 25 серпня в селі Геча Берегівського району. У програмі не тільки куштування та покупка страв з лекваром, а також саме варіння леквару. Кухарі зможуть позмагатися у конкурсі на найсмачнішу угорську страву  в номінаціях: бограч-гуляш, гуляш з квасолею, рибна юшка по-угорськи та голубці. На гостей очікує також культурна та розважальна програма, змагання з футболу й танці до світанку.

Карпатський оглядач