Суспільство

У 90% випадків, пов’язаних із запущеністю хвороби раку молочної залози, винуваті самі жінки

Сьогодні, 17 жовтня, в Ужгородському прес-клубі обговорили засоби боротьби з раком молочної залози. На заході виступили Наталія Шаульська, голова ГО «Амазонки Закарпаття», Ярослав Дячун, онколог Ужгородської міської поліклініки та  Карен Петросов, завідувач мамологічним відділенням Закарпатського обласного клінічного онкологічного диспансеру. 

В Україні розпочався місячник боротьби з раком молочної залози. Щороку, починаючи з 2005-го ГО «Амазонки Закарпаття» проводить акції з метою ознайомлення жінок із цією хворобою.

«Рак молочної залози – це не вирок, а діагноз. Важливо кожного року проходити медичне обстеження. ГО «Амазонки Закарпаття» допомагає вийти із важкого психологічного стану, легше перенести хворобу. Це складний і важкий шлях лікування, але його можна подолати, – зазначає Наталія Шаульська, голова ГО «Амазонки Закарпаття». – Треба стежити за своїм здоров ‘ям. Ми –  єдина в Україні організація, яка співпрацює із фітнес-клубом, де після операції жінки мають можливість відвідати спеціальні тренування. Також є домовленість із відвідуванням басейну».

Медики зазначають, до лікарів потрібно ходити здоровими. Варто раз у рік проходити медогляд із обов’язковим відвідуванням гінеколога, не запускати свої болячки.

У 90% випадків, пов’язаних із запущеністю хвороби раку молочної залози, винуваті самі жінки. Смертність від цієї хвороби серед прекрасної статі займає 1 місце – 20%. Зараз 80% хворих виживають, вчасно звернувшись до лікаря. В Україні минулого року виявлено 14300 жінок з раком молочної залози. В Ужгороді ця цифра за останні роки сильно збільшилася. Медики наголошують, якщо раніше хворіли жінки у віці від 32 і старше, то сьогодні ця хвороба на 10 років помолодшала. Є випадки, коли рак молочної залози виявляють і в 18-21-річних дівчат. В Ужгороді поставлено такий діагноз 600 жінкам. Усі причини утворення раку молочної залози ще не виявлено, однак на організм сильно впливає стрес, харчування, екологія, сексуальне життя, аборти та наркотики. До речі, у 95% жінки самостійно виявляють хворобу.

Рак молочної  залози може передаватися і на генетичному рівні.  Пухлину в грудях на ранніх етапах її формування майже не можливо виявити, тому варто проходити обстеження, адже сучасні апарати можуть виявити хворобу на ранньому етапі.

До відома, в Ужгороді о 13:00 ГО «Амазонки Закарпаття» відбудеться акція «День рожевої стрічки».

Карпатський оглядач