Суспільство

У 2018 році понад 2000 осіб на Закарпатті зазнали домашнього насильства

У 2018 році, за даними ГУ НП у Закарпатській області, до правоохоронців звернулося 2200 осіб  щодо скоєння до них домашнього насильства. Із цих даних – 2000 заяв від жінок, 200 – від дітей, чоловіків та батьки. 29 сім’ях у цьому році було застосовано насильство проти дітей.

«Тенденція фіксування таких випадків постійно зростає, основна причина – люди почали зрозуміти, що насильство в сім’ї – це явище, з яким потрібно боротися, – розповів заступник начальника превентивної діяльності ГУ Нацполіції в Закарпатській області Вадим Сітало. – Найпоширеніше у сім’ях є психологічне насильство – 90% випадків. Наступний крок – застосування фізичного насильства.  Фіксували в цьому році й економічне насильство – батьків діти не допускали до їжі, в кімнату. У 2018-му не надходили заяви щодо сексуального насильства».

Поліція може миттєво реагувати на різного виду факти домашнього насильства.  Правоохоронні органи, приїхавши на місце пригоди, оцінивши  ступінь важкості поступку, можуть доставити правопорушника до відділку з перспективою відкриття кримінального впровадження. Якщо конфлікт має психологічний характер – розводять жертву і правопорушника в різні кімнати, виясняють причини конфліктів, надають психологічну допомогу.

Насильством вважається навіть дія, яка спричинила біль постраждалій особі не залежно від того, чи є видимі тілесні ушкодження, чи їх немає.

«Найважливіше – це бажання жертви вийти з цієї ситуації. Найперша дія – звернення в правоохоронну сферу. Якщо початковий етап – то поліція може навіть притягуючи правопорушника до відповідальності, оцінити ситуацію, порадити застосування психологічних корекційних програм і можливе також збереження сім’ї. У випадку, коли не хочуть звертатися до правоохоронних органів – краще піти за підтримкою то приватного психолога, якщо немає достатньо коштів – у соціальних службах можна також знайти фахівця. Головне – не мовчати. Не варто звертатися за порадами до сусідів» – наголосив заступник начальника превентивної діяльності ГУ Нацполіції в Закарпатській області Вадим Сітало.

Карпатський оглядач