Економіка

У 2018 році будівельна галузь зросла майже на 5%

За підсумками 2018 року підприємства України виконали будівельні роботи на суму 136,3 млрд грн, індекс будівельної продукції проти 2017 року сягнув 104,4%. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook, передає УНН.

“У 2018-му будівельна галузь продовжила демонструвати стабільне зростання. І це враховуючи неабиякий ривок, який відбувся у галузі на рік раніше. Ми зберегли і покращили минулі показники. Було виконано будівельних робіт більш ніж на 136 млрд грн. По відношенню до 2017 року – це ріст на 4,4%”, – написав заступник міністра.

Парцхаладзе нагадав, що у 2018-му році була ухвалена низка важливих змін для спрощення діяльності у будівництві. “Ми зробили близько 500 якісних змін для безпеки та комфорту українців. У дію вступили важливі для галузі державні будівельні норми (ДБН) щодо містобудування, проектування шкіл, дитсадків, вулиць і доріг, спрощено виконання нескладних будівельних робіт. Все це позитивно вплинуло на розвиток галузі”, – додав заступник міністра.

Будівельна галузь вважається драйвером економіки, проте в Україні частка будівельної галузі у структурі ВВП становить всього 2%. І це попри поступове зростання. У той же час фахівці вважають, що ця галузь має величезний потенціал. Зокрема, голова правління – президент ПрАТ “ХК “Київміськбуд” Ігор Кушнір порівняв український показник з показниками інших країн.

“У всьому світі будівельна галузь є локомотивом розвитку економіки. Середній показник частки будівництва в ВВП європейських країн становить близько 6%. У Польщі цілих 9%. А в Україні тільки 2%. Хоча потенціал величезний!” – вважає Кушнір.

Галузі потрібні інвестиції, які дадуть поштовх для розвитку. Хоча вже зараз можна говорити про певне зростання. Так, наприклад, обсяги будівництва в 2017 році збільшився на 20,9% в порівнянні з 2016 роком – 101 млрд 74 млн грн. Попередні підсумки 2018 року також ще підтверджують динаміку розвитку галузі.