Економіка

У 2017 році власні доходи ОТГ склали більше 9 млрд гривень

У 2017 році власні доходи 366 об’єднаних територіальних громад (ОТГ) зросли на 87% та склали 9,3 млрд грн., зазначає Путівник по реформах . Це стало можливим завдяки проведенню децентралізації та переходу цих громад на прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом.Про це розповіла Яніна Казюк, координатор з фінансової децентралізації Центрального офісу реформ при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.

Варто відзначити, що мова йде про доходи, які бюджети громад отримали з місцевих податків. Якщо ж врахувати надходження з Державного бюджету, то ці ОТГ загалом отримали 28,8 млрд грн доходу.

За даними Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні (за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та SKL International), найбільший дохід 366 ОТГ отримали з податку на доходи фізичних осіб. У порівнянні з 2016 роком розмір цих надходжень зріс у три рази та склав 5,2 млрд грн. Говорячи про інші доходи, надходження від плати за землю зросли на 20%, єдиного податку – на 34,6%, акцизного податку – на 12%, податку на нерухоме майно – на 72,5%.

Також минулого року всі ОТГ отримали державну субвенцію на розвиток інфраструктури у розмірі 1,5 млрд грн. Ці кошти були спрямовані на реалізацію понад 2 тис. проектів.

Водночас, для втілення проектів з розвитку власних територій об’єднані громади отримали 392 млн грн з Державного фонду регіонального розвитку та 412 млн грн субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій.

Варто відзначити, що у 2018 році на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом перейшли 665 ОТГ.