Eros Pista Суспільство

У Франції почали боротися з телефонною залежністю

Останні роки, ми своє життя не уявляємо без смартфонів. Пошта, соціальні мережі, спілкування, книги… – все це знаходиться у маленькому гаджеті. Діти їдучи у автобусі просять маму дати ТЕЛЕФОН!!!! Бо там є все необхідне, як для дитини так і для дорослого. Та…деякі країни сколихнулися через своєрідну проблему екранної залежності.

До прикладу: Учні Франції розпочали навчальний рік без використання у своєму житті мобільного телефону. Цим вони завдячують своєму президентові Емманюелю Макрону, який обіцяв ввести заборону на використання смартфонів у школах ще під час президентської кампанії. У чому проблема й наскільки доречною є така заборона в 21-му столітті?

Учні у Франції більше не зможуть використовувати смартфони в школі, причому не лише під час занять, як це було останні 8 років, але також і під час перерв або обіду. Новий закон стосується учнів до 15 років – їхні телефони мають бути повністю вимкненими в разі, якщо їх все ж принесли до школи.

Основною метою закону є захистити мільйони дітей від телефонної залежності, допомогти їм краще сфокусуватися на заняттях і покращити дисциплінованість. Це також має знизити рівень булінгу (цькування) серед підлітків.

«Ми знаємо, що є таке явище, як екранна залежність, це феномен поганого використання мобільних телефонів», – цитує агентство CNN міністра освіти Жан-Мішеля Бланкера, який раніше називав ідею заборони «законом 21-го століття». Він також пояснив, що основною метою є захистити дітей та підлітків.

«Це не перший французький закон, покликаний відбити вторгнення цифрових технологій у повсякденне життя. Минулого року уряд ухвалив закон, який вимагав від французьких компаній розробляти правила, що обмежують робочі електронні листи й технології, пов’язані з роботою за межами офісу», – йдеться в The Washington Post. Основною метою було зниження напруги й стресу, пов’язаних із роботою.

Ті школи, де навчаються учні старші від 15 років, зможуть самі вирішувати, чи їм також слід запроваджувати в себе заборону.

Проте критики зауважують, що змусити учнів виконувати правила буде досить складно – згідно із дослідженнями, в тих французьких школах, де і так уже раніше діяла заборона, учні все одно порушували правила.

Колишній заступник міністра освіти й науки України Олег Дерев’янко в коментарі Радіо Свобода зазначив, що таке рішення не є правильним.

«Я вважаю, що краще шукати шляхи, яким чином можна залучати дитину до значущого спілкування й використання телефону, ніж забороною ще більше підсилювати інтерес використовувати телефон виключно як розвагу. Тому що є багато речей, які можна робити з телефоном, які допомагають дитині розвиватися», – зауважив Дерев’янко.

 

 

https://www.radiosvoboda.org