Суспільство

У столиці запрацювала безкоштовна онлайн-бібліотека аудіокниг українською мовою

Книги відіграють важливу роль в нашому житті, адже це джерело інформації, знань або просто чудовий спосіб провести вільний час з користю. І навіть всезнаючий Google не завжди здатен конкурувати з ними.

А як встигнути все та ще й встигнути прочитати хоча б кілька сторінок? Можна ретельно планувати свій день, а можна просто почати читати книги в аудіо форматі. Його часто обирають люди з браком часу – літературу можна слухати в дорозі. Також аудіокниги бувають незамінними для людей з порушеннями зору або особливостями сприйняття візуальної інформації.

20 грудня відбулася презентація першої безкоштовної онлайн-бібліотеки аудіокниг українською мовою Слухай. Цей соціальний проект реалізували в рамках “Громадського бюджету” Києва.За рік для запуску проекту було озвучено понад 100 творів української прози та поезії, – повідомляє Хмарочос.

Тексти начитували актори, музиканти, студенти та волонтери: Валерій Харчишин (він озвучив вірш Майка Йогансена “То город-дощ…”), Даша Астаф’єва (вірш “Ангел помсти” Лесі Українки), Alyosha (вірш Михайла Старицького “До молоді”), Богдан Бенюк та інші.

Письменник Марк Лівін та поетеса Катерина Бабкіна начитали свої твори.

Проект реалізували Інститут журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка, “Типовий Київ” та Департамент освіти КМДА. З 2019 року бібліотеку «Слухай» використовуватимуть у школах.