Культура Суспільство

У столиці Закарпаття вшанували пам’ять учасників бойових дій в Афганістані

Урочистості до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-річчя виведення радянських військ із Афганістану пройшли сьогодні в Ужгороді. Подія відбулася біли пам’ятника “Скорботна мати”, а також у Закарпатській філармонії.  

Біля пам’ятника, представниками духовенства різних конфесій,  була проведена молебень. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих.

У Закарпатській обласній філармонії, відбулося вручення грамот та відзнак від: Закарпатської обласної деражавної адміністрації та ради, а також від Ужгородської міської ради.    

Керівники Закарпатської обласної адміністрації Геннадій Москаль, обласної ради Михайло Рівіс, в.о. Ужгородського міського голови, заступник міського голови Ігор Фартушок, керівники товариств, які об’єднують ветеранів та нинішніх захисників України в зоні бойових дій на сході, очільники військкомату у своїх виступах  подякували воїнам, які серед перших відстоювали незалежність нашої держави вже після Революції Гідності.

Також до столиці Закарпаття прибули побратими з м. Тернополя –  гурт “РД”. Вони поділилися пісенною творчістю з місцевими воїнами Афганістану.

Примітка: 30 років уже минуло з часу війни, яка забрала життя понад 3 тисяч наших співвітчизників, ще стільки ж стали інвалідами, а більше сотні тисяч у зовсім молоді роки посивіли і отримали звання ветеранів. Кожен 4-й учасник десятилітньої військово-політичної спецоперації Радянського Союзу в Афганістані – українець.
Зараз в Ужгороді проживають 287 учасників бойових дій в Афганістані, 154 з них – інваліди внаслідок цієї війни.

Фото: Ужгородська міська рада

Світлина від Ужгородська міська рада. Офіційна сторінка.

Світлина від Ужгородська міська рада. Офіційна сторінка.Світлина від Ужгородська міська рада. Офіційна сторінка.

Світлина від Ужгородська міська рада. Офіційна сторінка.Світлина від Ужгородська міська рада. Офіційна сторінка.

Світлина від Ужгородська міська рада. Офіційна сторінка.

Карпатський Оглядач