Культура

У «Совиному гнізді» лунали мелодії, зіграні на жильних струнах

Сьогодні, 8 жовтня, в культурно-історичному центрі «Совине гніздо» всі глядачі змогли насолодитися мелодіями ренесансного та барокового періодів на концерті «Шлях мандрівної лютні».

Угорський лютніст Іштван Коня більше години дивував відвідувачів цікавими мелодіями, які зіграні на одному зі старовинних інструментів – лютні, котрий поширений по всій Європі та Малій Азії. Лютніст привіз із собою два музичні інструмента – один для барокового періоду, інший – для ренесансного. Обидва вони мають різне налаштування, а струни зроблені із жил тварин.

Іштван Коня вже встиг написати методичне керівництво у 2 томах та мандрівну історію європейської лютні. Він також є продовжувачем великих традицій угорської культури. Приїхав в Ужгород вперше.

«На цих інструментах оригінальні струни із жил, які дійсно знаходять шлях до людських сердець та душ», – зазначив Іштван Коня.

Репертуар музичних творів, виконаних на лютні, є інтернаціональним. До відома, за час існування королів при кожному дворі були лютністи, які, граючи на музичному інструменті, часто супроводжували голову країни під час прогулянки, чим і допомагали зосереджуватися.

Карпатський оглядач