Суспільство

У Ратівцях відкрили дитячий будинок сімейного типу

Тепло та турбота батьків (навіть нерідних) дає дитині змогу почувати себе захищеною та потрібною. Тому поступово звичайні дитячі будинки відходять в історію.

Днями у селі Ратівці Ужгородського району відкрили дитячий будинок сімейного типу. Родина Михайла та Діани Пасторницьких до власних чотирьох дітей взяли на виховання ще п’ятьох, позбавлених батьківського піклування, з однієї родини – чотирьох братів із сестричкою. До влаштування у родину ці діти перебували у Чинадіївському дошкільному навчальному закладі інтернатного типу.

Будинок сім’ї Пасторницьких для створення дитячого будинку придбали та передали за сприянням об’єднання громадян “Будинок соціального захисту дітей ім. Святого Михайла” села Ратівці. Це – четвертий заклад такого типу в селі.

Участь в урочистому відкритті дитячого будинку сімейного типу взяли заступник керівника краю  Віктор Мікулін, начальник Служби у справах дітей облдержадміністрації Світлана Якімеліна, заступник голови Ужгородської РДА Єва Раті,  Генеральний консул Угорщини у м. Ужгород Йожеф Бугайло.

Загалом на Закарпатті діють 45 дитячих будинків сімейного типу (з них шість в Ужгородському районі) та 59 прийомних родин, в яких виховуються 393 дітей з числа сиріт та позбавлених батьківського піклування.

Закарпатська ОДА