Суспільство

У Празі розгорнули величезний український прапор

Вчора відзначався Міжнародний день студента. І поки студентська молодь більшості країн святкувала, в чеській столиці розгорнули український прапор та говорили про події в нашій країні.

На Вацлавській площі в центрі Праги ввечері 17 листопада розгорнули великий український прапор. Акцію провели в межах відзначання річниці Оксамитової революції 1989 року. Так, представники чеської групи “Капутін”, що влаштували перфоманс, прагнули ще раз привернути увагу чеського суспільства до подій в Україні.

“Чому ми несемо український прапор? Тому що ми не тільки чехи, що пригадують падіння тоталітарного режиму в нашій країні в 1989 році, але передовсім – європейці, які люблять свободу, і не забувають про боротьбу України за свободу і демократію”, – йдеться на сторінці групи в Facebook.

Учасники “Капутіна” з 2014 року влаштовують у Чехії різні заходи, за допомогою яких вони висловлюються проти російської агресії. Так, вони протестували під відділеннями російських банків у Чехії.

Відповідно до тексту, опублікованого у соц. мережі, українці мають проблеми в процесі побудови демократі, але важливо, Україна вже рухається по цьому шляху.

“Україна і надалі залишається натхненням для європейських народів, що також стикаються з загрозою втрати незалежності, з втручанням Росії у свої внутрішні справи”, – зазначають активісти.

Вчора в Чехії відзначили День боротьби за свободу і демократію, який є державним святом. Також у цей день чехи вшановують пам’ять студентів, яких стратили нацисти в 1939 році за протест проти окупації. Саме тому цей день є міжнародним днем студентства. Цього дня в 1989 році в Чехії тривали студентські демонстрації, які тоді жорстоко розігнали, що призвело до початку Оксамитової революції.

Український інтерес

Залишити коментар