Культура

У будинку-музеї Андрія Коцки ще можна насолодитися мотивами літа (ФОТО)

Меморіальний будинок-музей народного художника України Андрія Коцки міститься в затишному куточку Ужгорода, на вулиці Вінничній, 20.

Андрій Коцка є відомим закарпатським художником. Він учень знаменитого митця Адальберта Ерделі. Творчість А. Коцки цінують і за кордоном. Його роботи знаходяться в музеях Італії, Канади, Індії та в інших країнах світу. Працівники музею запрошують вас ознайомитися з творчістю митця.

У майстерні зараз триває виставка: «Мотиви літа в творчості А. Коцки». Якщо уважно придивитися до картин, то можна побачити, що головною темою художника «літніх» роботах є хліб. На одному з найвідоміших полотен «Гуцульська наречена», автор змалював дівчину, яка тримає в руках колоски як символ благополуччя та родючості. На літньому пейзажі теж колосся. На полотнах зображені і дівчина, котра йде працювати у поле, і жінка, яка після важкої праці відпочиває під деревом і тримає в руках хліб. Загалом виставлено 32 роботи, що стосуються теми літа. Така виставка триватиме ще два місяці.

Експозиція розташована в 3 приміщеннях. За роки існування музею, було створено багато різноманітних виставок. Рішення про створення будинку-музею прийнято ще в 1988 році. Дім був державним, а всі речі митця, що в ньому на даний час знаходяться, передала сестра художника Ганна Андріївна Коцка. Відкритий меморіальний будинок-музей для відвідувачів з 18 травня 1990-го року. Спочатку існував як відділ Закарпатського краєзнавчого музею, а з 2009-го – являється філіалом Закарпатського обласного художнього музею ім. Й. Бокшая.

Однією з родзинок меморіального музею є книга відгуків, яка існує ще з його відкриття. Там містяться записи й на угорській, польській, чеській, німецькій, російській, українській мовах та на івриті. За цей рік в книзі з’явилося понад 20 побажань, написаних відвідувачами під час отримання приємних вражень.

Відвідати музей можна у будні дні та в суботу з 10:00 до 17:00, в неділю з 13:00 до 17:00. Понеділок — вихідний. До речі, окрім отримання естетичного задоволення від розгляду картин, можна також намилуватися двориком, який, з приходом осені жовтіє та вкривається багрянцем і стає по-особливому красивим.

Карпатський оглядач