Суспільство

У конкурсні на найкращий проект пам’ятника жертвам Голодомору ніхто не виграв

 

Сьогодні, 30 червня, у будівлі Закарпатської ОДА відбулася повторна  публічна презентація робіт учасників відкритого конкурсу на найкращий проект памятника жертвам Голодомору 1932 – 1933 років.

Всі охочі професійні скульптори мали змогу запропонувати свої роботи стосовно вигляду майбутнього пам’ятника, який заплановано встановити біля будівлі медичного факультету УжНУ.

Конкурс тривав майже півтора місяця. Станом на 15 травня на адресу управління культури ОДА надійшли відповідні матеріали від трьох авторів.

Детально ознайомившись із проектами, компетентне журі конкурсу висловило свої враження, зауваження та побажання й вирішило дати авторам місяць на доопрацювання.

Сьогодні було представлено оновлені чотири проекти від трьох авторів і журі могло повторно оцінити та визначити переможця, однак  жоден із представлених проектів не достатньо передавав ідею Голодомору, тому фіналіста серед авторів не вибрано. Усіх учасників за участь в конкурсі нагородили премією – по три тис. грн.

«Хотілося б побачити неоднотипне вирішення. У місті часто встановлюються фігури без визначення концепції та символізму. Один з проектів, який, можна так сказати, має космічне наближення, є оригінальним  і має певний символізм. Якщо ми подивимося на розвиток сучасного мистецтва, то нове й цікаве приходить спочатку з чимось незрозумілим та нетрадиційним, але воно має право на існування. І я вважаю, що нова концепція повинна включати в себе благоустрій всього скверу, – коментує один з членів журі, заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак. – Майбутній пам’ятний знак повинен символізувати пам’ять жертвам Голодомору, а не щось інше. Робота фахівців, що зроблена у рамках цього конкурсу, заслуговує на увагу, єдине що їм не вистачає – це символізму та концептуальності».

Повторний конкурс на найкращий проект пам’ятника жертвам Голодомору 1932 – 1933 років розпочнеться з 3 липня і триватиме до 30 вересня.

Карпатський Оглядач

6

1

2

3

4

5