Культура

У Закарпатській обласній філармонії відзначили 75 – річчя провідного композитора сучасності,  нашого земляка Євгена Станковича (ВІДЕО)

Завіса відкрилася… На сцені вишикувався Заслужений  академічний Закарпатський  народний хор. Грало світло… і полилася музика, пісня. Раптом з’явилися мавки, які почали тягнути у свої тенета заворожені очі глядачів, що спостерігали за їх танцем.  Так відтворили  у філармонії  уривок з фольк-опери “Квіт папороті”.

Цим фрагментом  відкрили ювілейний концерт до 75-ого Дня народження, відомого в Україні та знаного у світі композитора Євгена Станковича.  Зала лунала вишуканими та мудрими мелодіями в яких прослуховувалися такі рідні для нас  – карпатські мотиви, які композитор вмістив у свої твори!

Окрім того в концертній програмі брали участь й інші колективи та солісти  філармонії: симфонічний оркестр(головний диригент – Вікторія Свалявчик-Цанько), камерний оркестр (керівник – Владислав Юрош), дует Тетяна та Віктор Теличко, які подарували для глядачів «Старовинні гірські танці  Верховини» для двох фортепіано, солістка філармонії Катерина Гажо (орган),  Діана Гавата (віолончель) та Юлія Тетерюк-Кінч (фортепіано),  соло кларнеті Ференц Томич. Таким чином показавши кращі творчі роботи митця.  Багатогранність таланту Євгена Станковича вражає, що ви зможете і побачити у відеоматеріалі.

 

Карпатський Оглядач