Політика

У Верховній Раді зареєстрували законопроет, яким передбачається внесення змін до порядку створення ОТГ

Трохи більше двох місяців тому на Закарпатті пройшли перші вибори в Баранинській об’єднаній територіальній громаді. Однак для нашого краю на цьому процес децентралізації ще не завершено. Цілком ймовірно, що в подальшому створення ОТГ відбуватиметься за новими правилами.

Четвертий рік в Україні триває процес об’єднання територіальних громад на добровільній основі в рамках реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Законодавство, яке внормовує питання реформи, постійно удосконалюється, виходячи із практики його застосування. 29 грудня 2017 року група народних депутатів України зареєструвала в Парламенті проект Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури добровільного об’єднання територіальних громад” (№ 7467).

Передбачається, що Перспективний план формування територій громад АР Крим, області затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Ради міністрів АР Крим, відповідної обласної державної адміністрації. Таким чином, народні депутати пропонують на законодавчому рівні вилучити обласні ради з процесу формування перспективних планів.

У пояснювальній записці до законопроекту мова йде про те, що практика застосування Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” виявила ряд недоліків, серед яких – заполітизованість обласних рад при схваленні проекту Перспективного плану формування територій громад, численні порушення ними методології формування такого плану. Також зазначається, що в Закарпатській області Перспективний план формування територій громад досі навіть не поданий обласною державною адміністрацією на розгляд обласної ради. В багатьох областях обласні ради не ухвалили Перспективний план формування територій громад, який повністю покриває територію області.

Законопроектом також пропонується визначити чіткий термін призначення Центральною виборчою комісією перших і додаткових виборів в об’єднаних територіальних громадах – в місячний термін після отримання нею відповідного звернення від обласної державної адміністрації.

Децентралізація