Суспільство

Учениця із Закарпаття увійшла до складу Національної дитячої ради

В Києві минулого тижня відбулася презентація Національної дитячої ради  до складу якої увійшли лідери учнівського самоврядування та випускники інтернатних закладів з різних куточків України.  На урочистостях були присутні уповноважений Президента з прав дитини в Україні Микола Кулеба та міністр освіти Лілія Гриневич. На таку важливу подію завітали й представники учнівського самоврядування області.

Мета утворення ради – надати можливість юним українцям долучатись до ухвалення рішень на найвищому рівні, а також формувати дитячу політику всієї країни. Роботу будуть проводити у двох напрямках: деіституалізація та учнівське самоврядування(12-18 років).

Права дітей Закарпаття на установчих зборах організації представляла Юріна Марія, учениця 11 класу Осійської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Іршавського району.

Обласне Учнівське врядування діє на базі ПАДІЮНу. Координатором є Марія Рущак. На засідання завітав відомий австралійський письменник, меценат і коуч Нік Вуйчич. Знаменитість провела мотиваційні розмови та тренінги щодо протидії булінгу. Він також поділився власним досвідом боротьби з цькуванням, а також допоміг визначитися з тим, хто такий лідер і як він повинен діяти.

Також участь у засіданні взяли громадські діячі, представники міністерств та благодійних організацій, бізнесу та шоу-бізнесу. Лідери мали унікальну можливість поспілкуватись та поставити питання спікерам, обговорити ситуацїї у школах щодо булінгу.

Карпатський оглядач