Суспільство

Учасники АТО дедалі частіше започатковують власну справу

Протягом останніх трьох років в Україні багато що змінилося. І питання не лише у військових діях на сході країни. Дехто з наших співвітчизників змінив рід своєї діяльності та навіть започаткував власну справу.

Серед них і ті, хто брав участь в бойових діях на Сході країни. Стартовий капітал для власної справи ветерани АТО можуть отримати і від Держслужби зайнятості, і від місцевої влади, і від міжнародних донорів.

Чому повернення з війни означає зміну роботи? Загострене почуття справедливості, бажання змінювати життя навколо себе на краще, неспроможність миритися з, на їхній погляд, безглуздими вказівками керівництва – все це призводить до того, що після повернення з війни учасникам бойових дій складно повернутися на попереднє місце роботи або влитися в новий колектив. Тож бажання зайнятися власною справою і працювати на себе, а не на когось цілком природне й логічне.

“Ветерани мають навички швидшого реагування на змінені обставини – під час участі в бойових діях вони розвинули інтуїцію, “чуйку”. А ще в них більша готовність ризикувати – а отже, вони більш відкриті до інновацій в бізнесі, ніж люди без такого досвіду”, — зазначає психолог Олена Нагорна, яка працює з військовими. – “Досвід планування операцій дуже допомагає при складанні та реалізації бізнес-плану. Безперечно, без економічного знання, розуміння бізнесових процесів складно розраховувати на успіх. Але, як свідчить світова практика, набутий ветеранами досвід, переоцінка цінностей дозволяє легше йти на зміну професійної діяльності”.

Що краще – купувати вже готовий бізнес чи починати свій з нуля? Мабуть, починати з нуля. Адже коли продається бізнес? Переважно в стадії занепаду. Дуже мало хто продає свій бізнес на стадії розквіту. Тож якщо купуєш готовий бізнес, треба все ретельно прорахувати і продумати, як вивести його на прибуток і чи це можливо взагалі.

Що треба, щоб отримати допомогу для свого бізнесу? Потрібно бути зареєстрованим підприємцем, мати рахунок у банку. Взяти виписку з рахунку і довідку з податкової про те, що в тебе немає заборгованості з податків і зарплати найманим працівникам (якщо працівники є). А також – мати дієвий бізнес-план. Якщо людина не захистила бізнес-план із першого разу, то може запитати, що саме не так, допрацювати його, податися ще раз — і отримати фінансування.

 

Риба до вудки. Що пропонує держава Звісно, все залежить від масштабів бізнесу й амбіцій, проте для багатьох ветеранів, які прагнуть розпочати власну справу і не мають на це коштів, допомога держави може стати справді значною підтримкою. Інша річ, що про таку можливість знають далеко не всі.

Кожному громадянину, який виявив бажання започаткувати власну справу, в Держслужбі надають індивідуальні консультації, тестують його на здатність до підприємницької діяльності.

“У разі позитивного результату служба зайнятості пропонує безробітному пройти безкоштовне професійне навчання з основ підприємницької діяльності, допомагає розібратися в усіх фінансових та юридичних тонкощах ведення бізнесу”, – зазначають у Держслужбі зайнятості.

Далі безробітний має написати й захистити власний бізнес-план, зареєструватися як суб’єкт підприємницької діяльності – і залишається лише отримати кошти на відкриття власної справи. Питання щодо надання такої допомоги розглядає спеціальна комісія, до складу якої входять представники центру зайнятості, районних, міських державних адміністрацій, організацій (об’єднань) роботодавців, профспілок тощо.

 

Крім допомоги від Держслужби зайнятості ветерани часто можуть отримати сприяння від місцевих органів влади .

Обирати з двох шляхів та стукати в усі двері. Досвідчені підприємці радять новачкам обов’язково стукати в усі двері й користуватися будь-якою можливістю отримати кошти, землю, приміщення тощо – як від державних органів, так і від потенційних інвесторів, громадських організацій, які займаються допомогою ветеранам, міжнародних фондів тощо. Головне – не опускати руки й не розчаровуватися, якщо одразу щось не вдається.

 

Який саме шлях обрати – кожен ветеран повинен вирішити для сам.

 

 

 

Тексти.org.ua

Залишити коментар