Суспільство

Утеплювати чи ні? Як діяти. якщо на загальних зборах ОСББ виникли суперечки?

Утворення ОСББ зовсім не означає те, що більшість мешканців будинку знімуть з себе відповідальність за благоустрій. Якраз навпаки. І ось тут важливо знати, як діяти, якщо не всі співласники погоджуються з тим чи іншим рішенням.

На загальних зборах ОСББ прийняли рішення утеплити фасад багатоквартирного будинку. Однак є ті, які виступають категорично проти цього та відмовляються сплачувати визначені загальними зборами внески, необхідні для проведення робіт з утеплення. 

Описана ситуація є доволі поширеною. Ідеальний варіант розвитку подій — це коли вдається зберегти добросусідські відносини, переконавши незговірливих співвласників поступитися власною точкою зору. Потрібно аргументувати, що лише комплексне утеплення будинку є справді ефективним. А от утеплення окремих квартир обійдеться дорожче та може спричинити серйозні негативні наслідки у вигляді тріщин у стіні будинку (вони виникають через перепади температур на стику утепленої та неутепленої квартир), плісняви, сирості тощо.

Однак навіть такі доводи не завжди мають позитивний результат. В такому разі варто прибігати до букви закону.

Так, згідно із ч. 5 ст. 10 Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” від 29.11.2001 р. № 2866-ІІІ (далі — Закон № 2866), рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов’язковим для всіх співвласників.

Згідно з абзацу 5 ч. 1 ст. 17 Закону № 2866, для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов’язків ОСББ має право звертатися до суду в разі відмови співвласника відшкодовувати заподіяні збитки, своєчасно та в повному обсязі сплачувати всі встановлені внески та платежі, у т.ч. відрахування до резервного та ремонтного фондів. На практиці перспективи ОСББ у подібних спорах хороші.

Важливо запам’ятати, що в будь-якому разі спочатку необхідно навести переконливі аргументи, а вже потім звертатися за допомогою служителів Феміди.

ОСББ inform