Важливе Економіка Суспільство

Уряд європейських країн дбає про свій народ, а що ж Україна? ( ІНФОГРАФІКА)

Головне завдання уряду – забезпечити громадянам умови, при яких вони могли б гідно жити. Один з інструментів, який допомагає це зробити – ставка податку. І в бідній Україні ставка ПДВ на продукти харчування одна з найбільших в Європі

У бідній країні логічно допомогти громадянам зменшити витрати

Один із кроків, який би допоміг нам заощадити гроші – зменшення вартості товарів. Але не популістськими методами, як “зменшення” вартості газу, через який країна стала залежною від Росії, а за допомогою інструментів реальної економіки – податкових ставок.

Але в Україні до вартості всіх товарів автоматично додається 20%

В нашій країні основна ставка ПДВ дорівнює 20%. На іноземні ліки і медичні засоби – 7%, на експортні та деякі інші товари – 0%.

Ставка ПДВ на найнеобхідніше – їжу – у нас вище, ніж в багатьох країнах

Карта нижче показує ставку ПДВ на продукти харчування в різних країнах Європи. Колір країни залежить від величини ставки: червона – висока, жовта – середня, зелений – низька. У деяких країнах кілька ставок на продукти, тоді ми враховували наявність і високих, і низьких.

Ставка 20%, як в Україні, є всього в декількох країнах, в основному в колишніх радянських республіках і соціалістичних країнах. У більшості країн Європи ставки середні, а в Люксембурзі всього 3%, в Італії від 4 до 10%, в Нідерландах 6%.
Щоб подивитися карту в більшому розмірі, кликни по посиланню.
ставка ПДВ в Європі

ставка НДС в Европе

При тому що саме на їжу українці витрачають більше, ніж в інших країнах Європи

Дані про витрати українців на продукти в різних джерелах різняться, але ясно одне – якщо порівнювати з іншими країнами Європи, ми витрачаємо найбільшу частку грошей саме на їжу.

расходы на питание
(витрати на харчування)

Ставки податків – потужний інструмент регулювання економіки. Вони здатні сприяти зростанню виробництва, попиту, справедливого перерозподілу доходів в суспільстві. І в першу чергу вони впливають на вартість життя, яка в Україні за останні кілька років серйозно зросла.

І якщо минула влада не змогла створити нормальних умов для життя в країні, то чому новий президент, парламент нового скликання або два нових уряду так і не спробували виправити ситуацію? повідомляє: http://businessviews.com.ua