Економіка Політика

Уряд ухвалив Стратегію реформування системи державного нагляду (контролю)

В останній робочий понеділок року Кабмін зробив подарунок для бізнесменів. Про це йдеться на сторінці Міністерство економічного розвитку і торгівлі України в мережі Фейсбук.

Сьогодні на засіданні Уряду за ініціативи Мінекономрозвитку було скасовано понад три сотні урядових актів, які давно вже були неактуальними і лише створювали зайвий тиск на бізнес. Крім того, дочекалася ухвалення низка рішень, які мають стимулювати українську промисловість:

  1. Кабмін лібералізував умови використання касових апаратів. Тепер касові апарати буде обов’язково використовувати лише у тому випадку, якщо річний обсяг розрахункових операцій перевищує 500 тис грн. За підрахунками Офіс ефективного регулювання економія від цього рішення для однієї компанії становитиме 22 735 грн.
  2. Уряд вирішив запропонувати Петро Порошенко скасувати Указ №436, а відповідно і штрафні санкції за порушення норм з регулювання обігу готівки. Відтак, в разі втрати чинності Указу №436 будуть скасовані штрафи за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах, неповне оприбуткування готівки у касах, витрачання готівки з виручки, отриманої від реалізації продукції та інших касових надходжень на виплату заробітної плати та через інші обмеження.
  3. Уряд удосконалив механізми розмитнення товарів у портах, щоб пришвидшити контрольні процедури та мінімізувати людський фактор у цьому процесі. Раніше за відсутності попередньо поданої електронної інформації про товари на борту судна, порт не дозволяв судну закордонного плавання заходити до своєї акваторії. Відтепер за відсутності інформації про товари в електронному вигляді буде заборонене лише вивантаження товарів.

сьогодні міністри ухвалили Стратегію реформування системи державного нагляду (контролю), головна мета якої – перетворити систему нагляду і контролю на систему управління ризиками. Бізнес точно знатиме суть перевірок і довірятиме державі більше. Детальніше про реформу системи державного нагляду (контролю): http://bit.ly/2CzL03N

Більше про результати промислово-дерегуляційного Кабміну: http://bit.ly/2CyPJCK

Презентація Реформи інспекційної системи: http://bit.ly/2B8jbTU

Залишити коментар