Суспільство

Уряд зобов’язав обласні державні адміністрації контролювати навність ліків у медзакладах

Уряд зобов’язав обласні департаменти охорони здоров’я моніторити залишки ліків і вакцин у кожному медзакладі області і за потреби оперативно перерозподіляти їх між закладами, про це повідомляє на своїй сторінці у ФБ МОЗ України
Дефіцит ліків та вакцин через несвоєчасний перерозподіл в областях – неприпустимий.
Якщо у якомусь районі, місті чи медзакладі області закінчується певний препарат чи конкретна вакцина, обласний департамент повинен оперативно організувати надходження потрібних ліків чи вакцин із тих медзакладів області, де є їх надлишок.

Обласні департаменти охорони здоров’я зобов’язані також інформувати громадськість про наявність ліків у медзакладах і вартість, за яку вони були придбані, – вичерпна і актуальна інформація має бути відображена на офіційних сайтах. Кожен українець зможе перевірити в онлайн режимі, чи є у медзакладі потрібний і безоплатний для пацієнтів препарат і побачити, за якою вартістю конкретні ліки закупили.

Це дозволить забезпечити безперервне, надійне та своєчасне лікування для більшого числа пацієнтів, а також уникнути численних корупційних ризиків і зловживань під час закупівель лікарських засобів та медичних виробів.

Докладніше 👉 https://goo.gl/ej21bh

Також нагадуємо, що у вересні ми проаналізували, як обласні департаменти охорони здоров’я і медзаклади по усій країні виконують наказ МОЗ України щодо інформування громадськості про ліки, закуплені за кошти державного і місцевого бюджетів. Результати аналізу показали, що дуже часто така інформація не оновлюється регулярно, відсутні дані про розподіл на державний і місцевий бюджет, іноді відсутні дані щодо залишків лікарських засобів та медичних виробів, закуплених за кошти місцевого бюджету. Докладніше, які саме області публікують вичерпну інформацію, а які – ні, та що робить МОЗ України, щоби поліпшити доступ українців до інформації про ліки 👉https://goo.gl/Wxj6Xm