Суспільство

Уряд збільшив виплати на реабілітацію дітей з інвалідністю

Можливо, повністю побороти недугу не вдасться. але суттєво покращити стан за рахунок комплексу лікувальних заходів цілком можливо. Особливо якщо вчасно їх розпочати, тобто в ранньому віці. Тому допомога держави є надзвичайно важливою.

Кабмін збільшив граничну суму, що виділяється з державного бюджету на заходи з реабілітації дітей з інвалідністю. Відповідну постанову було ухвалено на засіданні уряду в середу.

За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, гранична вартість реабілітаційних заходів не переглядалася з 2012 року.

“Ми нав’язували батькам ту установу реабілітації, яку ми визначали. Хоч у них було бажання повезти дитину в іншу установу, але його вартість вони не могли оплатити. З 2012 року ця програма була мертва, хоча щороку на неї виділялися кошти”, – зазначив міністр.

Граничну суму на реабілітаційні заходи для дітей з інвалідністю 2-ї та 3-ї групи буде збільшено з 9 тисяч гривень до 17 і 25 тисяч гривень відповідно, для дітей-сиріт та дітей без батьківського піклування гранична сума послуг збільшується ще на 50%.

 

Уряд також має намір стимулювати місцеві органи самоврядування до створення служби з перевезення людей з інвалідністю.

НАІУ