Суспільство

Уряд затвердил порядок виділення коштів на розбудову інфраструктури ОТГ

Адміністративна реформа, крім іншого, передбачає і перерозподіл надходження коштів, передбачених на потреби тієї чи іншої громади.

Сьогодні на засіданні Уряду було схвалено проект постанови Кабінету Міністрів України “Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад”. Асоціацію міст України на заході представляв виконавчий директор Олександр Слобожан.

Постанова передбачає розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у 2017 році в обсязі 1,5 млрд. грн. АМУ погодила проект постанови із зауваженнями, які були враховані. Зокрема, у 2017 році кошти субвенції можуть бути використані на розроблення проектної, містобудівної та планувальної документації, погашення бюджетної кредиторської заборгованості місцевих бюджетів, що виникла під час здійснення видатків за рахунок коштів, отриманих за програмою “Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад”.

Кошти субвенції можуть спрямовуватися на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, а також капітальний та поточний ремонти вулиць і доріг населених пунктів та інших доріг, які є складовими автомобільних доріг державного значення (як співфінансування на договірних засадах).Серед умов надання субвенції з’явилася важлива новація – щодо врахування потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення під час розроблення проектної документації, а також при закупівлі транспортних засобів загального користування, шкільних автобусів тощо. Цей підхід є принциповою позицією АМУ щодо практичної реалізації в Україні принципів Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.