Важливе Політика

Унікальна природа та цілюща вода – чим ще приваблює туристів Полянська ОТГ?

Поки що на Закарпатті лише шість об’єднаних територіальних громад, однак які це громади! Про одну з них відомо далеко за межами області. Чим же вона так прославилася?

С. Поляна можна назвати санаторною столицею Закарпаття. Адже тут така кількість заводів мінеральних вод, санаторіїв та готелів і гірськолижних комплексів, що будь-який турист може знайти собі потрібне місце для відпочинку. Цифри лише підтверджують це. Так, на території Полянської ОТГ є 39 санаторно-курортних закладів, 1290 готельних номерів на 3380 ліжкомісць.

Зимовий та велосипедний туризм: новації туризму у Полянській ОТГ

Якщо багатьом відомо про роботу готелів та санаторіїв, то зараз всерйоз у Полянскій громаді взялися за створення умов для розвитку спортивного туризму, зокрема, гірськолижного та велосипедного. Так, вже цієї зими увагу багатьох туристів привернули два гірськолижні комплекси, які діють у Поляні. Один з них запрацював у грудні 2017-го – січні 2018-го року.

Підсумком зимовго сезону стало проведення у Поляні Міжнародної конференції з питань розвитку гірськолижного бізнесу, у якій взяли участь гості з України, Польщі та Словаччини, а також представники провідних гірськолижних компаній “BASE System” та “Super Snow”.

Влітку згадані гірськолижні курорти працюють в інших нішах. Так, тут можна паритись у чанах на відкритому повітрі, поплавати у басейні, скуштувати найкращі страви закарпатської кухні, а також спіймати у невеликих рибниках свій власний обід – форель.

 

Вода – джерело здоров’я

Та спорт і оздоровлення людей неможливе без якісного забезпечення водою. Саме тому керівництво Полянської ОТГ поставило собі однією з головних цілей покращення якості води та створення нової системи стічних вод. Адже старі водоочисні споруди, збудовані у радянські часи, не розраховані на таку велику кількість комплексів та туристів. Тому вже у генеральний план внесено створення ще кількох водоочисних споруд.

І саме задля вивчення новацій у сфері збереження якості води та покращення стану навколишнього середовища у Поляні відбувся Форум “Поляна – ЕКО 2017”. Під час цього заходу директор товариства “Екосервіс Словенско” (Словаччина) Франк Вернер презентував сучасні інноваційні технології очистки стічних вод та досвід їх застосування у європейських країнах, розповів про можливості різних видів очисних споруд, запевнивши, що завдяки таким технологіям очищена стічна вода набуде якості питної – саме в цьому і є революційність проекту, а директор НДІ УжНУ Йосип Головач презентував новітні розробки зі збору та переробки твердих побутових відходів та досвід їх застосування.

Унікальний проект у віддаленому куточку громади

Як і на Форумі, так і на різних заходах Полянська громада презентує план створення унікального проекту, аналогів якому на території України немає. Йдеться про створення інноваційного парку “Родниковий край”, який розташований у селі Родникова Гута. Це село стало відомим завдяки нищівному паводку, який стався у 2016 році.

Тепер же на території урочища “Віжень” на висоті 1100 м над рівнем моря планується спорудження міні-підприємства з виробництва харчових біодобавок. Цей проект має умовну назву “Родниковий край”. Його особливість у тому, що всі необхідні ресурси він отримуватиме з природи, не порушуючи її чистоти. Наприклад, сонячну енергію планується отримувати з сонячної електростанції, яку буде збудовано зі своєрідних “парасольок” таким чином, щоб вона займала якомога менше місця. Воду можна буде отримувати з гірських струмків. Вартість проекту обраховується мільйонами євро. Але вже є чимало зацікавлених, і ми переконані, що кошти вдасться знайти.

Крім того, запланована поява лабораторії, у якій можна було б досліджувати цілющі властивості гірських рослин. Цим проектом зацікавились фахівці навіть університету Пекіну. Чимало підприємців теж не проти брати участь у цьому проекті.

Варто зауважити, що завдяки цьому проекту, який може реалізуватись у майбутньому, Родникова Гута має перетворитися з тихого закарпатського села на великий дослідницький центр Східної Європи, у якому буде створено чимало робочих місць для місцевого населення. Це дасть поштовх для розвитку усього регіону.

The Reforms Guide