Суспільство

Уляна Супрун: Медзаклади отримали ще більше коштів

Медзаклади первинної допомоги продовжують отримувати фінансування від НСЗУ Національна служба здоров’я України та щомісяця сума зростає! Сьогодні багато з них отримали хороші новини – на їхні рахунки прийшла друга проплата за пацієнтів, які обрали там своїх лікарів.

Це 154 медзаклади, які уклали договір з НСЗУ у першій хвилі. Вони обслуговують мільйони людей, які першими відчують перевагу змін! Ці заклади сьогодні загалом отримали 253,8 млн грн. Сума виросла завдяки тому, що нові пацієнти не припиняють приходити та підписувати декларації.

Наприклад, “гроші за пацієнтом” дозволили Рівненському районному Центру первинної медико-санітарної допомоги у серпні отримати на 10% більше грошей, ніж у липні, а Криворізькому Центру первинної медико-санітарної допомоги №5 – на 15% більше.

Не треба уточнювати, що чим більше фінансового ресурсу має медзаклад, тим більше якісних і безоплатних послуг він спроможний надати. І тим більше він може підняти зарплати своїм медикам! Серпневу проплату отримали не всі заклади, які уклали договори з НСЗУ. Це питання зараз вирішується.

📍 31 медзаклад отримав суму за серпень частково, оскільки термін їхніх діючих ліцензій завершується до 31 серпня. Як тільки медзаклади отримають нові ліцензії, НСЗУ продовжить оплати за обслуговування пацієнтів.
📍 16 серпня ще 6 закладів отримають загалом 10,9 млн грн. У НСЗУ чекають на уточнення у їхніх звітах.
📍 Ще один районний центр первинної медико-санітарної допомоги отримає оплату від Нацслужби здоров’я за серпень, як тільки поновить ліцензію.

Загалом за два місяці зі старту нового механізму фінансування Нацслужба здоров’я уже виплатила медичним закладам понад 500 мільйонів гривень.

Це ще один сигнал для медзакладів тих регіонів, які ще не отримують “гроші за пацієнтом” – дійте! З наступного року оплата здійснюватиметься тільки за договором НСЗУ.

Дякую всім управлінцям та медикам, які підтримують зміни. Разом із вами ми робимо потужну систему охорони здоров’я в Україні реальністю. Дякую всім, хто обрав свого лікаря – ви стаєте здоровішими та допомагаєте зміцнити українську систему охорони здоров’я та націю! Хто ще не обрав свого лікаря – не відкладайте цю справу до останнього. Дізнайтеся про безоплатні послуги, які надає сімейний лікар (https://goo.gl/CSokTG) та обирайте свого довіреного фахівця. Найкраща мотивація – це здоров’я!

Світлина від Уляна Супрун.

https://www.facebook.com/ulanasuprun/