Eros Pista

Уляна Супрун закликає закарпатців долучитися до кампанії вакцинації проти кору

Наше здоров’я залежить від багатьох чинників. Серед них не останню роль відіграють щеплення, які допомагають якщо не повністю уникнути певного захворювання, то хоча б перенести його в легшій формі.

Спалах епідемії кору в 2018 році продемонстрував, наскільки небезпечним може стати уникнення планової вакцинації. На жаль, Закарпатська область опинилася в числі лідерів за кількістю хворих на цей страшний недуг. Тому в МОЗ прийняли рішення про проведення щеплень дітей та дорослих, які не отримали вакцинацію своєчасно.

За попередніми планами, у квітні на Закарпатті планується кампанія з вакцинації проти кору. Про це сьогодні під час брифінгу в Ужгородській міській раді повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

У рамках кампанії буде проведена роз’яснювальна робота з батьками, діятимуть виїзні мобільні бригади медиків. Останні проводитимуть щеплення дітей у навчальних закладах.

Загалом вакцинацію Уляна Супрун назвала одним із пріоритетів у роботі міністерства і напрямком національної безпеки. Забезпечення препаратами для імунізації зараз складає 125% від необхідної кількості. На Закарпатті є достатньо вакцин як для планових щеплень, так і для позапланових.

За словами в.о. міністра, наявні вакцини – якісні бельгійські та американські препарати. Доказова медицина свідчить: вакцинація не є небезпечною. Скажімо, торік вакцинували 950 тисяч українців і ніхто не помер від щеплень. Тоді як на кір захворіли 54 тисячі громадян і 22 від цієї недуги померли. За офіційними даними, близько 380 тисяч дітей не пройшли вакцинацію. Кількість хворих на кір в Україні є найбільшою  у Європі. Останнє викликає побоювання з боку керівництва країн-сусідів. Тому вакцинація допоможе зупинити небезпечну епідемію.

“Я прошу всіх батьків вакцинувати дітей, навіть якщо колись вам дали липові довідки про те, що ваша дитина отримала щеплення, підіть до лікарів і зробіть його”, – зазначила Уляна СУПРУН,

Крім того, планується проведення щеплень дорослих з числа військових, працівників закладів освіти та охорони здоров’я.

Варто зазначити, що ліків проти кору не існує. Відповідно, потрібно зробити все можливе для того, щоб організм міг протистояти захворюванню.

Карпатський Оглядач