Важливе Суспільство

Укрзалізниця запустила пілотний проект залучивши стартапи

Укрзалізниця запустила  пілотний проект із назвою Future of Mobility Lab. UZ edition (“Лабораторія майбутнього мобільності – видання Укрзалізниці”).  Про це йдеться у прес-релізі Укрзалізниці 

Як повідомляє УЗ, залучення стартапів, дає додаткову можливість для технологічного оновлення.

Мова йде про декілька напрямів:

  • Перший — пасажирські перевезення. Так, загальна кількість пасажирів, які вибирають залізничний вид транспорту, становить кілька сотень мільйонів на рік. Відповідно, є величезне поле для впровадження прогресивних технологій. До того ж у нас уже є певний досвід проведення діджиталізаціі. Наприклад, проект впровадження електронних квитків: їх реалізація буквально за пару років досягла 50 % усіх проданих проїзних документів. А зараз ми очікуємо від стартапів пропозиції щодо забезпечення передумов хорошого досвіду для пасажирів Інтерсіті та швидкісних поїздів, причому на всіх етапах подорожі.
  • Другий напрям — електронне управління вантажним парком. Тут теж можна говорити про певні напрацювання. Так, система електронного розподілу вагонів була впроваджена в дуже стислий період. Зараз на розгляд волонтерів ми запропонували питання альтернативних витрат на вантажоперевезення. Йдеться про електронні контролери й інші інноваційні рішення для систем доступу до рухомого складу (із застосуванням для керування динамікою, паливом, комфортом, безпекою).
  • Третій напрям — скоринг і використання big data (структурованих і неструктурованих даних величезних обсягів) в закупівлях.
  • Четвертий напрям — управління складами. Йдеться про промислові рішення IoT (англ.: Internet of Things — концепція обчислювальної мережі фізичних предметів, оснащених технологіями для взаємодії один з одним або з зовнішнім середовищем) та блокчейн (англ.: Blockchain — вибудуваний ланцюжок блоків, що містять інформацію на комп’ютерах незалежно один від одного), що сприятимуть підвищенню операційної ефективності та безпеки».

http://texty.org.ua