Суспільство

Українці створили унікальну екологічну зубну щітку

Турбота про природу починається з елементарних речей: викидання сміття в спеціальні урни, зменшення шкідливих викидівв атмосферу  і т.д. А деякі вітчайдухи ще й вдаються до власних винаходів.

Українці з Effa створили екологічну одноразову зубну щітку із переробленого паперу, в яку вже вбудована зубна паста. Розробники перемогли в українському фіналі міжнародного конкурсу кліматичних інновацій Climate Launchpad і заручилися підтримкою інвесторів, пише bit.ua.

Автор ідеї – промисловий дизайнер Ілля Кичук. Кофаундер Effa Дарина Василенко відповідає за PR і розвиток проекту на зовнішніх ринках, а Костянтин Щербина – CTO. Еко-щітка виготовлена із переробленого паперу і вкрита тонким шаром ламінації на основі органічного пластика, що захищає її від передчасного розмокання. Навіть якщо щітку не утилізувати, а викинути, вона стане корисним добривом для ґрунту. Щетина зроблена з нейлону, адже за рекомендаціями Асоціації стоматологів, інші матеріали в щітках не можна використовувати. Однак щетинки будуть відділятися і утилізуватися. А використовуваний у екологічній щітці нейлон розкладається швидше за інші види пластику. Упаковка Effа теж екологічна – вона зроблена з тонкого шару переробленого паперу і розчиняється в воді. Вартість зубної щітки становитиме менше 7 євроцентів.

В Європі це вже стало трендом і більшість стартапів займаються саме екологічної темою.

“Є одна компанія, з якою ми плануємо співпрацювати. Вона поставляє одноразові зубні щітки в готелі, авіакомпанії, в’язниці, притулки для бездомних по всій Європі і не тільки. Назвати її поки не можемо. Представники компанії зацікавилися нашою щіткою. Ми скоро представимо продукт раді директорів і обговоримо умови для того, щоб щітка побачила світ. Зараз нам потрібно створити якісний прототип, який буде відповідати всім вимогам”.

Українці сподіваються, що Effа стане першим дзвіночком, який допоможе людям замислитися над тим, наскільки важливо дбати про навколишнє середовище. У планах на майбутнє – замістити пластикові продукти в медицині. Наприклад, пластикові холдери для скальпелів.

eco town