Транскордонне співробітництво

Українці зможуть навчатися та обмінюватися професійним досвідом в Чорногорії

Можливістю навчатися за межами України вже не здивуєш нікого. Останнім часом це стало ще простіше завдяки міжурядовим домовленостям з іншими країнами.

Україна та Чорногорія матимуть спільні проекти у сфері інклюзивної освіти. що передбачено Угодою між Кабінетом Міністрів України та Урядом Чорногорії про співробітництво в галузі освіти і науки, ратифікованою Верховною Радою України.

Країни планують обмінюватися не лише інформацією, а й експертами, які допоможуть покращити національні навчальні плани, розроблювати спецкурси для вчителів тощо. Така співпраця – щодо освіти дітей з особливими потребами – вперше окремо прописана у двосторонньому договорі між Україною та іншою державою.

“Ратифікований документ розблокує багато питань щодо співпраці України та Чорногорії у сфері освіти. Це і посилення академічної мобільності між країнами, і встановлення прямих зав’язків між нашими ВНЗ, і обмін досвідом щодо реформування освіти”, – зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Приміром, Україна та Чорногорія даватимуть стипендії у своїх вишах для навчання за рівнями бакалавра та магістра. Студентам забезпечуватимуть безкоштовне навчання, проживання в гуртожитках, щомісячну стипендію.

Сторони також домовилися про взаємне визнання дипломів, наукових ступенів та вчених звань. Молоді науковці зможуть упродовж 1-2 місяців підвищувати кваліфікацію у вишах іншої сторони. Також проводитимуться спільні дослідження з гуманітарних, природничих, технічних та педагогічних наук.

Ґрунтовніші підвалини для наукової співпраці між країнами має забезпечити Угода про науково-технологічне співробітництво, яку Україна та Чорногорія нині погоджують. Це питання, зокрема, обговорювалося під час нещодавньої зустрічі Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич з Послом Республіки Чорногорія Любомиром Мішуровичем. Так, пан Посол запросив Лілію Гриневич до Чорногорії на підписання Угоди та зустрічі з профільними міністрами.