Транскордонне співробітництво

Українці діляться враженнями від перших поїздок без віз

Найголовнішою темою сьогоднішнього дня є безвіз. Ті, хто вже скористався можливістю перетнути кордон, активно діляться враженнями.

В соцмережах уже зявилися фото українців, котрі мали змогу першими випробувати на кордонах переваги безвізового режиму вже цієї ночі. Знімки поширили як Консульська служба МЗС України, так і самі громадяни у мережі Facebook.

Власники біометричних закордонних паспортів змогли без усіляких перешкод перетнути кордони Румунії, Польщі, Словаччини та Угорщини. Точне число осіб, що вже скористалися безвізом, не повідомляється, однак, за словами консульської служби, станом на п’яту годину ранку 11 червня їх вже сотні.

Одним із перших своїми враженнями поділився закарпатець, журналіст Віталій Глагола. У соцмережі він написав, що на пункті контролю “Захонь-Чоп” в нього перевірили лише паспорт, водійське посвідчення, техпаспорт на авто і страховку, навіть відбитки пальців не попросили. Щодо своєї мети візиту він відповів прикордонникам: їде в Угорщину на каву, і його цілком спокійно впустили до країни. “Це однозначно перемога”, – пише Глагола.