Суспільство

Українці виступають за дешеві ліки, доступне та якісне лікування (ІНФОГРАФІКА)

Такі дані останнього соціологічного опитування.

Відшкодування пацієнтам вартості ліків від цукрового діабету, астми чи серцево-судинних захворювань – більшість за. Теза “Гроші йдуть за пацієнтом” також підтримується у кожному з регіонів України.

Особливо пацієнтам подобається ідея більшого контролю над громадськими фондами, які співпрацюють з будівельниками у Охматдиті.

Більшість виступає за ідею 70% оплати лікування державою і лише 30% пацієнтом. Про можливі проблеми в системі сооплати, черги на планове лікування та інше – пацієнти також мабуть не чули, а опитування про це не згадує.

Однак є і дещо сумна статистика.

Трохи більше за підняття зарплати виступають українці на заході та півдні країни і лише 50 відсотків у центрі. Навіть, якщо лікарі почнуть працювати, як справжні підприємці, конкурувати і тим самим піднімуть собі зарплатню – більшість буде проти, окрім півдня, де за це проголосували 63 відсотки опитуваних.

Не бажають пацієнти пов’язувати себе з лікарями контрактами. Тут вже мабуть є побоювання якоїсь відповідальності, чи можливості для лікарів захистити себе юридично від пацієнта, який звик все робити по-своєму. Але більшість за лікування на базі міжнародних протоколів на базі доказової медицини. Чи знають опитувані, що саме прописано в тих протоколах – дослідження не уточнює.

Водночас більшість опитуваних, виступає проти того, щоб у випадках коли пацієнт нехтує своїм здоров’ям, його позбавляли лікування за державні кошти. До цього ж також стосується і невиконання припису лікарів.

Медпросвіта