Суспільство

Українців закликають долучитися до акції “Earth Hour” (ВІДЕО)

Сьогодні вже вдесяте буде проведена наймасовіша акція в історії людства – Година Землі. Понад 2 мільярди жителів планети візьмуть у ній участь і на годину з 20:30 до 21:30 відключать світло та інші електроприлади.

Організатори закликають вимкнути світло на одну годину як символ дбайливого ставлення до природи. Крім того, вони закликають стимулювати інтерес до проблеми зміни клімату.

Цьогоріч виповнюється 10 років з моменту проведення першої Earth Hour.

У 2007 році захід було організовано Всесвітнім фондом дикої природи в Сіднеї, тоді в ньому взяли участь понад 2 млн осіб. Вже на наступний рік акція отримала світову підтримку, і до Години Землі долучилися 35 країн світу, а всесвітньо відомі пам’ятки на годину стали темними. Відтоді акція проходить щорічно в останню суботу березня. У 2009 році Година Землі за оцінками WWF була визнана наймасовішою акцією: у ній взяли участь 4088 міст та 88 країн по всьому світу. У цьому ж році до неї приєдналася й Україна.

З кожним роком кількість українських міст, які беруть участь у Годині Землі, зростає. У столиці в минулому році відключали підсвічування монумента “Батьківщина-мати”, Національного музею історії України в Другій світовій війні, будівлі Міністерства закордонних справ, монумента Незалежності і флагштока на Майдані Незалежності, а також архітектурно-декоративне освітлення дзвіниці Михайлівського монастиря, Успенського собору та дзвіниці Києво-Печерської лаври, Софіївського собору.

Всього в минулому році 178 країн і територій долучилися до Години Землі, а сама акція переросла у великий рух з порятунку навколишнього середовища. За час існування акції по всьому світі було втілено тисячі природоохоронних ініціатив.

До 2011 року логотип акції був “60 Earth Hour”, проте пізніше його вирішили замінити на “60+”, що означало заклик вийти за межі однієї години.

Організатори Години Землі не стверджують, що ця подія сприятиме скороченню споживання енергії або скороченню викидів вуглекислого газу – це символічна дія. Вони відзначають, що це ініціатива, спрямована на заохочення окремих осіб, підприємств і урядів усього світу до відповідальності за їх екологічний слід.

У той же час існують і критики Години Землі. Вони наводять приклади нещасних випадків, що сталися під час акції або те, що вимкнення світла на одну годину ніяк не впливає на навколишнє середовище. А використання свічок у цей час теж носить негативний характер.

До цьогорічної кампанії вже приєдналося майже півсотні українських міст. Наприклад, в Одесі вимкнуть декоративне освітлення театру Опери та Балету та Спасо-Преображенського собор, у Львові – Оперний театр та центр міста, а також Вічевий майдан та Центральну ратушу у Івано-Франківську і ще багато пам’яток по всій Україні.