Суспільство

Українців закликають встановлювати сонячні електростанції

З кожним роком обсяг виділених коштів для побудови сонячних електростанцій лише зростає. Так само, як і кількість банків, готових надати українцям кредити для їх реалізації.

Так, нещодавно такі кредити почав видавати і Укргазбанк, – повідомляють в прес-службі банку. Загальна сума кредитування не може перевищувати 1 млн. гривень. Видаються ці кошти фізичним особам на купівлю і встановлення “домашніх” сонячних електростанцій, сонячних колекторів та теплових насосів строком до 5 років під 0,01% річних.

Заступник голови правління Укргазбанку Інна Тютюн зазначає, що домашня сонячна електростанція – це і реальна можливість забезпечити енергетичну незалежність своєї родини, і привабливий бізнес-проект.

“Домогосподарство може не лише задовольнити власні енергопотреби, а й продавати надлишки у загальну електромережу за “зеленим тарифом”, який сьогодні для сонячних електростанцій складає 0,18 євро за 1 кВт*год. Встановивши на даху будинку СЕС, можна забезпечити додатковий щомісячний дохід у 10 тис. гривень” – розповіла Тютюн.

Сонячні колектори та теплові насоси, які генерують тепло з повітря або землі, зможуть забезпечити домогосподарство теплою водою та опаленням.

Послуга надається в рамках кредитної програма “ЕКО-енергія”, яка була розроблена Укргазбанком в рамках реалізації стратегії ЕКО-банкінгу, що передбачає втілення в життя проектів, пов’язаних з ефективним використанням ресурсів, альтернативною енергетикою та зменшенням шкідливого впливу на довкілля.

Нагадаємо, що в Україну збираються залучити 35 мільйонів доларів інвестицій для будівництва сонячної електростанції на Херсонщині.