Суспільство

Українські інженери є розробниками програмного забезпечення для багатьох сучасних пристроїв

Цифрові технології активно стають частиною предметів, в складі яких ще зовсім нещодавно ми не могли їх уявити.

Розробка вбудованого програмного забезпечення (embedded software) – одна з найбільш перспективних сфер на глобальному ІТ-ринку. За прогнозами, обсяг цього ринку зросте з $10 млрд. в 2016 році до $19 млрд. в 2022. Україна має всі шанси увійти до числа лідерів в цій галузі, т.я. наші інженери причетні до розробки багатьох embedded-проектів для різних індустрій.

Вирішення складних інженерних задач (аналоги яким відсутні в наявних посібниках) і створення ПЗ з нуля – це те, що в світі технологій називають R&D (дослідження та розробка).

Тим не менш, незважаючи на ряд вимог до самих розробників та складність втілення ідеї в життя, українські фахівці зробили свій внесок в розробку різноманітних складних медичних пристроїв, як наприклад, дефібрилятор, який дає змогу надати необхідну допомогу після серцевого нападу ще до приїзду лікарів.

Аналогічна ситуація з розробкою інтерактивних дошок, розробкою яких займалися львівські інженери.

Не менш успішною в цьому плані є автомобільна індустрія: сідаючи за кермо, Ви працюєте не просто з системою керування автомобілем. а зі складною системою, яка допомагає вирішити одне чи кілька завдання простим натисканням потрібної клавіші.

Загалом якщо говорити про світові тенденції. то бізнес переживає цифрову трансформацію, оскільки вже в недалекому майбутньому більшість пристроїв навколо нас матимуть свій софт, навіть невидимий простому оку. Зростатиме попит на вбудоване ПЗ, а значить, вітчизняні інженери матимуть всі шанси застосувати свої знання, вміння та таланти.

 

 

Новое Время. Бизнес