Економіка

Українські товари-лідери експорту (ІНФОГРАФІКА)

Асортимент товарів на ринку зростає практично щодня. Частина з них виробляються в тій країні, в який здійснюється їх реалізація, а частина – завозяться з інших країн.

Найбільший приріст в експорті продемонстрували… парасольки!

З 2016 року українські парасольки можна зустріти й у Німеччині, Сербії, Хорватії, Чехії, Чорногорії, Швеції та навіть в Іраці, Пакистані та Екваторіальній Гвінеї. Віват парасольки!

Експорт парасольок

Наприклад, Угорщина збільшила імпорт українських парасольок у 695 разів — у 2016 році ми експортували туди 1390 парасольок на суму 152 тис. дол. Болгарія та Франція, звичайно ж, відстають, але теж радують приростом — у ці країни ми поставили парасольок на 562,2 та 164 тис. дол. відповідно. Найбільше шанує українські парасольки Хорватія. Ця країна імпортувала 6132 шт. на суму 659 тис. дол.

Імпортери українських парасольок

Відкриваються нові ринки збуту для української консервації

Такий з першого погляду непопулярний товар теж знаходить своїх покупців по всьому світі. Тепер експорт консервованих овочів здійснюється у Норвегію, Португалію, Румунію та Сербію.

Найбільший приріст любові до українських солоних огурчиків демонструють Сингапур (!) та Чехія. Сингапур імпортував у 2016 році 3,5 тонни консервованих овочів та суму 4,3 тис. дол., Чехія — 404,5 тонн вартістю 249,6 тис. дол.

Імпортери української консервації

Загальний експорт консервованих овочів та плодів з України у 2016 році зріс на 8 %. Порівнюючи з парасольками це небагато, але все ж таки маленька перемога.

Експорт консервації

Загалом експорт равликів також продовжує зростати.

Експорт равликів

Експорт равликів

Експорт окулярів з України зріс на 62 % З 1,7 до 2,8 млн дол. США.

Експорт окулярів

У 2016 році Україна почала експортувати окуляри до Узбекистану (7,8 тис. дол), Австрії (0,4 тис. дол.), Болгарії (5,9 тис. дол.) та навіть до Бахрейну (0,9 тис. дол.), Кіпру (1,5 кг — даних по вартості немає :)) та Малі (0,1 тис. дол.).

Імпортери українських окулярів

Цікавий факт: равликів ми експортуємо більше, ніж сала.

Порівняння експорту равликів та сала

BusinessViews