Важливе Культура

Українські митці показали “Межу” між Сходом і Заходом (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Межа… В кожного з нас виникають різні асоціації з цим словом. Дехто уявляє собі якийсь кордон, дехто думає про різницю між країнами, дехто про Закарпаття, що межує одразу з чотирьма країнами. А як уявляють її собі митці?

Відповідь на це питання ми знаходимо у виставці робіт з однойменною назвою, яка проходила сьогодні в Закарпатській обласній бібліотеці. Ця виставка має особливе значення, адже її учасники, в процесі написання своїх картин, намагалися знайти точки дотику між Сходом та Заходом.

Ідея цього проекту виникла не випадково: в процесі творчості митці намагалися знайти та розібратися в світоглядних позицій жителів східної та західної частини країни, їхніх поглядах на події в Україні.

Учасниками проекту стали такі відомі митці, як Алевтина Кахідзе, Анна Кахіані, Даня Ковач, Даша ПодольцеваАльбіна Ялоза, група “ТхТ” та інші. Вони мали змогу ознайомитися з стереотипними уявленнями жителів двох міст – Ужгорода та Слов’янська.

Відвідувачі мали змогу в ході ознайомлення з представленими творами подумати над власним сприйняттям особливостей кожного з цих міст, про силу, яку вони мають.

Вже за кілька днів – 23 вересня – ї зможуть побачити і жителі Словáянська.

Нагадаємо, наприкінці серпня в Ужгороді презентували українсько-словацький фільм “Межа”. Організатори виставки розповіли, що вона певною мірою має зв’язок з цим фільмом, оскільки якщо останній розповідає про кордон зовнішній (між двома країнами), то митці в своїх творах демонстрували існуючи внутрішні кордони, що мають місце в уяві українців.

Карпатський Оглядач

Залишити коментар