Важливе

Українські консули зустрічатимуть своїх співвітчизників на КПП та в аеропортах

Незважаючи на те, що в Інтернеті міститься безліч інструкцій, рекомендацій тощо щодо нових правил перетину кордону, варто бути готовими до певних нюансів при в’їзді до країн ЄС.

З метою максимального пом’якшення можливих неприємностей, у міжнародних аеропортах ЄС та наземних пунктах пропуску перебуватимуть українські консули, – повідомляє на своїй сторінці у Facebook повідомляє Департамент консульської служби МЗС України.

“Прогнозовано, що у країнах ЄС значно зросте навантаження на консульських посадових осіб. У цьому зв’язку МЗС прийнято рішення про посилення консульської присутності у закордонних дипломатичних установах країн ЄС”, – йдеться у заяві.

З метою створення сприятливих умов для українців щодо користування правом безвізового в’їзду до країн-членів ЄС (крім Великої Британії та Ірландії) та учасниць Шенгенської зони, що не входять до ЄС, МЗС доручило консульським посадовим особам невідкладно інформувати міграційні та прикордонні служби із зазначенням номерів “гарячих ліній” установ для підтримання оперативного зв’язку, у разі виникнення необхідності.

Консульські посадові особи здійснюватимуть моніторинг ситуації в пунктах пропуску через державний кордон країни перебування за місцем розташування дипломатичної/консульської установи (у міжнародних аеропортах, автомобільних пунктах пропуску) і будуть готові оперативно реагувати на можливі ускладнення.

В МЗС нагадали, що наприкінці 2016 року введено в дію веб-ресурс “Поради подорожуючим” з метою надання громадянам України оперативної інформації щодо безпекової ситуації в різних країнах світу, основ їх міграційного законодавства, митних правил, фітосанітарних вимог, рекомендацій щодо дій у надзвичайних ситуаціях, контактів дипломатичних представництв та консульських установ України за кордоном.

У червні цього року МЗС також планує ввести в дію інформаційний сервіс добровільної реєстрації українських громадян при подорожах за кордон “ДРУГ” з метою попередження, за потреби – надання сприяння громадянам України, у разі надзвичайних подій за кордоном.