Культура Суспільство Транскордонне співробітництво

Українські комікси подорожували Америкою

 

Стенд українських коміксів на San Diego Comic Con International. Фото: facebook.com/davartcomics

Художник й ілюстратор зі Львова Андрій Данкович цьогоріч вперше представив українські комікси на найбільшому у світі тематичному фестивалі Comic-Con International у Сан-Дієго (Каліфорнія, США). Каже, зустріли роботи українських авторів добре, і хоч ажіотажу й не було, але їхні комікси виглядали нічим не гірше за інших, ба навіть свіжіше. Разом зі своїм компаньйоном і видавцем Дмитром Хмарою художник уже повернувся зі Штатів і поділився  враженнями від однієї з найграндіозніших у цій галузі подій. Тут важливо розуміти, що комікси у США – це давно вже більше, ніж просто паперові видання. Вони є частиною величезної аудіовізуальної індустрії, а подекуди й задають у ній нові тренди. Авторам нетипових художніх творів вдалося зацікавити людей, ба вони навіть вважали, що наші хлопці з діаспори.

Сподобалася техніка малювання кольоровими олівцями, а також тематика коміксів – і моїх, і робіт моїх колег («Серед овець» та «Даогопак»): космічна олдскульна наукова фантастика, соціальна фантастика, антиутопія про суспільство, схоже на СРСР, та фентезі про українських воїнів-козаків. Ажіотажу не було, повідтмили хлопці, адже  все-таки:

 

“Ми там були перший раз, зі скромним стендом та у не надто видному місці. Додому повернулися з половиною коміксів, решту продали та роздарували колегам. Відразу були випадкові покупці, а потім уже було кілька людей, які приходили спеціально, бо дізналися від друзів чи побачили наш стенд зверху з другого поверху або щось уже в нас купили і хотіли придбати щось іще.Також ми подарували «Саркофаг» одному з «Руйнівників міфів» Адаму Севеджу та автору «Марсіанина» Енді Вейру. Загалом ставлення до нас було дуже привітним, зацікавленим та дружнім. Просили, щоб ми приїжджали на наступний рік. Парадокс, але сприйняли нас набагато краще, ніж на першому нашому Комік-Коні в Києві.  Загалом там було багато різних коміксів у різних жанрах та стилях, хоча переважали, звісно, комікси про супергероїв. Особливістю українських мальованих історій, які ми привезли, було те, що вони абсолютно, кардинально різні. На фоні інших можу сказати впевнено, що вони виглядали нічим не гірше, ба навіть свіжіше. На цьому фестивалі я зустрів багато художників, які малюють у близькій мені техніці, зокрема кольоровими олівцями та на подібну тематику, тематику космосу. Я ще раз знайшов підтвердження того, що треба йти своїм шляхом та робити те, що любиш.

Щодо тенденцій, то на фестивалі було чітко видно, що зараз комікси стрімко перетікають в мультимедійний формат. Тобто в фільми, серіали та ігри. І основна увага приділялася саме цьому, а не паперовим виданням. Основною темою цьогорічного Комік-Кону був, наприклад, новий сезон серіалу «Ходячі мерці».

Андрій Данкович і Дмитро Хмара на San Diego Comic Con International. Фото: facebook.com/davartcomics

– Справа в тому, що у Штатах уже наситилися паперовими мальованими історіями, у них потужний ринок та культура коміксів, яка сформована десятиліттями, і зараз вони переходять на наступний етап. Ми ж не дійшли ще й до попереднього.  Ця поїздка була для мене великим ковтком свіжого повітря та джерелом вражень, які я б ніде інде не отримав, та висновків, яких без цієї поїздки не зробив би. Це для мене буде дуже корисно в подальшій творчості та в житті загалом. На конкретний якийсь комікс на San Diego Comic-Con я не надихнувся, але ідей набрався. З часом воно складеться в щось конкретне.

Comic-Con International 2017 відбувся 20-23 липня. Це найбільш масштабна подія для фанатів коміксів, телесеріалів, літератури в стилі жахів, мультиплікації, аніме, відеоігор та фентезі. Цей грандіозний захід має великий вплив на всю поп-культуру. 

ZIK.UA: http://zik.ua