Без рубрики

Український студент створив робота, який очищає річки від сміття

Питання засміченості водойм вже не раз підіймалося у владних колах, громадськими активістами, представниками ЗМІ. Варіанти вирішення проблеми пропонувалися різні. А один юнак вирішив застосувати технічні досягнення на благо екосистеми.

Студент з Кропивницького створив пристрій, що може зібрати сміття з водойм, – передає Ecotown.

“В команди, що працювала над цим винаходом, з’явилася ідея та мета очистити водойми нашого міста від сміття. Цього робота зібрали  підручних матеріалів. Ми його запустили, протестували – він працює”, – зазначає винахідник Руслан Коптєв.

Пристрій працює на сонячних батареях, а тому не потребує щоденної підзарядки. Ним можна керувати автоматично, під’єднавшись до мережі Wi-Fi: теоретично кожен охочий житель Кропивницького зможе підключитися до робота, покерувати ним та очистити водойму від сміття.

За словами розробника, вартість такого робота становитиме порядка 25 тисяч доларів, тому він звернувся до міської ради з проханням допомогти з фінансуванням. Розробнику запропонували зробити чіткі розрахунки цього проекту, враховуючи всі можливі аспекти, після чого пристрій зможуть запустити в роботу в місті.