Економіка Суспільство

Українське кіно не потребує величезних затрат ( ІНФОГРАФІКА)

Українське кіно без грошей – це реальність
Щоб зняти касовий фільм, не обов’язково потрібен величезний бюджет. Фільм “Павутиння Наомі” коштував творцям 500 доларів, а в прокаті зібрав 2 мільйони.

Доходи світової кіноіндустрії щорічно збільшуються. Тільки в 2016 році доходи від фільмів з усього світу становили 38 мільярдів доларів – це як ВВП Грузії чи Естонії, і в майбутньому ця цифра буде рости.

прогноз кассовых сборов

(Прогноз касових зборів)
 

Весь бюджет українського кіно в 28 разів

менше бюджету одного голлівудського фільму

Згідно зі звітом Державного агентства України з питань кіно, в 2016 році в Україні зняли 35 фільмів, на які витратили загалом 242 мільйони гривень. Найкасовішим серед них став мультфільм “Микита Кожум’яка”, який приніс 735 тисяч доларів (при бюджеті 4 мільйони доларів). Уваги також заслуговує фільм про порятунок єврейських дітей під час німецької окупації Криму “Чужа молитва”, який високо оцінили і критики, і прості глядачі.
 
А найкасовішим в в світі в минулому році став фільм “Перший месник: Протистояння” з бюджетом 250 мільйонів доларів, який приніс в скарбничку студії 1,15 мільярда доларів.

бюдет кино в Украине и в Голливуде
 (бюджет кіно в Україні і в Голлівуді)
 
Українські кіношники поки тільки мріють про таких бюджетах і касові збори, але світовий досвід доводить, що не обов’язково витрачати багато грошей, щоб потім отримати багато грошей.

Але кіно з маленьким бюджетом може отримати хороші касові збори

Напевно, все дивилися або хоча-б чули про фільм “Роккі”. Однак мало хто знає, що знятий він був всього за 1,1 мільйона доларів. І це не завадило йому отримати 3 премії Оскар і відпрацювати свій бюджет більш ніж 200 раз.
 
Серед менш відомих, але більш успішних по співвідношенню бюджет / прибуток, лідером залишається фільм “Паранормальне явище”, який зміг заробити 193 млн доларів при мізерному бюджеті в 15 тисяч доларів. Уваги заслуговує також фільм “Павутиння Наомі”, який в американських кінотеатрах заробив 2 мільйони доларів, а ось витрачено на нього було всього … 500 доларів.

фильмы с большими кассовыми сборами
 
(фільми з великими касовими зборами)
 
А бюджетні фільми збанкрутити творців
Однак навіть фільми з великими бюджетами не обов’язково будуть успішними. Одним з найбільш збиткових став фільм 1980 року “Ворота раю” режисера Майкла Чіміно (хоча його попередній фільм завоював 5 Оскарів). При колосальному бюджеті на той час – 44 мільйони доларів – він зібрав усього 3,5 мільйона. Публіка йшла з сеансів, і фільм був знятий з прокату вже через тиждень показів. Збитки в перерахунку на 2016 рік становлять 122 мільйони доларів.
 дорогі фільми, які провалилися.

дорогие фильмы, которые провалились
 
 
Що ж головне в фільмі, що гарантовано зробить його успішним? Чесно кажучи, ми не знаємо, та й кінематографісти сперечаються про це вже багато десятків років. Точно можна сказати одне: це не гроші. Той же “Роккі” коштував би сьогодні 4,7 мільйона доларів – як і “Микита Кожум’яка”, але грошей зібрав би набагато більше.
 
Також точно можна сказати, що без грошей українське кіно не залишиться – недавно був прийнятий закон про державну підтримку кіно. Відповідно до закону, вітчизняні серіали можуть розраховувати на державну підтримку до 50% від загального бюджету серіалу, а ігрові повнометражні фільми – до 80% від загального бюджету. Також планується залучити іноземних продюсерів в Україні за допомогою tax rebate – повернення їм з держбюджету до 16,6% вкладених в картину засобів.

 

 

Джерело: http://businessviews.com.ua