Суспільство

Українська освіта за статевою ознакою: до чого призводять окремі класи для хлопців і дівчат

Дівчат виховують панянками, а хлопців кадетами. У столичному ліцеї-інтернаті знання здобувають за статевою ознакою. Такий освітянський експеримент тут запровадили сім років тому. З того часу діти вчаться в окремих класах.

7 класів виключно дівчат і 20 – тільки для хлопців. Такий розподіл у столичному ліцеї-інтернаті. Спільні в них лише перерви, уроки танців і фізкультури. Хлопців тут виховують майбутніми захисниками батьківщини. Крім обов’язкових уроків – факультативи, армійська дисципліна та ночівля у будні в казармі.

Випускник Даніїл тут з 8-ого класу. Про зміну школи не шкодує.

Довго звикав до цього. Але коли звик, я зрозумів, що в цьому є свої плюси. Нічого не відволікає від навчання. Методи навчання, підхід до навчання, атмосефра, колектив, офіцер-вихователь – такого в школі немає, – сказав учень ліцею-інтернату №23 Даніїл.

У панянок свої особливості. Не тільки наука, а й охайні вбрання, акцент на жіночності та манерах.

Роздільне навчання вже практикували в минулому. Але тоді чоловіки та жінки мали різні ролі в суспільстві. Час минув, а в деяких країнах така практика залишилась. У Києві також вирішили спробувати.

За словами директорки навчального закладу Наталії Головіхіної, у дітей зросла мотивація до навчання, їм цікаво йти до школи.

У звичайній ж школі впевнені, що одностатеві класи тут ні до чого.

Не врато розділяти дітей. Вони все-таки мають пройти соціалізацію до свого становлення як дорослої людини, – вважає заступниця директора спеціалізованої школи №43 Катерина Доценко.

У міністерстві освіти офіційної позиції щодо окремого навчання хлопців та дівчат не мають. Цю тему там просто не обговорювали, жодних досліджень не проводили.

За матеріалами 24tv.ua та Освітнього порталу.